Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner

Obsah dílu

Přehrát vše

Nekalé jednání realitní kanceláře

Exkluzivní adresa a známé jméno. V realitní branži to ještě nemusí znamenat seriózní jednání. Klient si může říkat, že při koupi domu nic nepodcenil a stejně skončí na dlouhé měsíce bez peněz i bez střechy nad hlavou. A realitka změní své chování teprve, když přijede televize. To se stalo i muži, o kterém natočil reportáž David Havlík.

Autor reportáže: David Havlík


Přísně tajné: armádní vozidlo Tatra

Střední terénní auta Tatra měla být chloubou kopřivnické automobilky a ukázkovým projektem spolupráce armády a českého průmyslu. Tedy českého průmyslu se zahraničními vlastníky. Všechno je teď jinak. Z tatrovky se stal přísně tajený artikl, který navíc vojáci ani nedostanou včas. Informace o armádním vozu Tatra získal reportér Filip Černý.

Autor reportáže: Filip Černý


Zpověď nejstarší žijící vězeňkyně

Právě o víkendu jí bylo úctyhodných osmdesát let, ale žádnou úctu si rozhodně nezaslouží. Paní Kukačková nechala pro peníze zavraždit svého manžela. Protože jí soudili v Německu, dostala na naše poměry neobvyklý trest: doživotí. Dívají se v Německu jinak na hodnotu lidského života? A máme dnes stařenky litovat? V opavské věznici se ptala reportérka Mercedes Wimmerová.

Autor reportáže: Mercedes Wimmerová


Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 P ST 4:3