Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Zdeněk Pokorný

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

DIAG a Josef Šťáva

Pokračování z minulého dílu. Diag Human je firma, která po státu chce až deset miliard korun za to, že jí státní úředníci vystrnadili z obchodu s krví. V chystané reportáži se zaměříme přímo na Josefa Šťávu jako člověka. Podíváme se na to, jak se stal z bechyňského mladíka velmi úspěšným švýcarským podnikatelem. Zajímali nás také podezření o nelegálním obchodu s krví nebo se zbraněmi.

Autor reportáže: Jakub Knězů


Kalendář 2005

Agentura vojenských informací a služeb ministerstva obrany vydala pro vojáky na příští rok "zvláštní" stolní kalendář. Zvláštní je v tom, jaké fotografie a titulky jeho autoři vybrali. Hrdou pohraniční stráž z roku 1957, záběr z Festivalu politické písně v Ostravě v roce 1977 a zároveň obrázek generála Františka Peřiny, proslulého příslušníka Royal Air Force. I sami vojáci se proti kalendáři bouří. Vadí jim historický kontext a podstatné historické nepřesnosti.

Autor reportáže: Jakub Knězů


Hanušovice - 26.10.2004

Tragedie vstoupila do tichého městečka a vybrala si svou daň. Veřejnost i média hltají informace o podivné smrti školáka. Za kinem stojí jeden z chlapců s nožem v ruce nad tělem kamaráda. Oživovací pokusy jsou neúspěšné a třináctiletý chlapec umírá. Další překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat. Jedním z vyšetřovaných byl kamarád, který v době tragédie byl na místě činu.

Autor reportáže: Radek Hromuško


Stopáž35 minut
Rok výroby 2004
 P ST