Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Zdeněk Pokorný

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Doktor Podivín

Chodí po obci v černém klobouku a dlouhém černém kabátě, okolo tváří mu vlají dlouhé pejzy. Lidé ho znají jako lékaře, místního politika, vydavatele časopisu, opatrovníka Romů a člověka, který s celou rodinou usiluje o konverzi k judaismu. Člověk, který do všeho, co dělá, vkládá absolutní nároky na sebe i svoje okolí. Nároky, které mohou vypadat v prostředí českého maloměsta i směšně. Doktora Šlechtu jsme sledovali i na rodinném výletě do Prahy, kde se opět pokusil proniknout do místní židovské komunity.

Autor reportáže: Michal Komárek


Úřednická eutanázie

Ve dvacátém týdnu těhotenství oznámil Oksaně její lékař, že její dítě trpí vrozenou srdeční vadou. I když prognózy nebyly pozitivní, mladá maminka se rozhodla své dítě donosit. Jenže pak zjistila, že pojišťovna malého Artura nepojistila, Cizinecká policie mu neudělila trvalý pobyt. Snad jen lékaři motolského kardiocentra situaci pochopili a malému cizinci dokázali zachránit život.

Autor reportáže: Radek Hromuško


Mladí komunisté

V roce 1989 jim bylo v průměru pět let. Na dobu před listopadem si pamatují matně a nebo vůbec. Dnes jsou stejně staří jako studenti, kteří se sešli na Národní třídě sedmnáctého listopadu. Mladí komunisté plánují, že zanedhouho se u nás opět zavládne socialistické zřízení, každý bude přispívat podle svých schopností a každý bude oceňován podle své práce. Nad jejich nápady kroutí hlavou spisovatel Pavel Kohout, který si prošel stejným obdobím jako oni. I on byl nadšeným komunistou, podle jeho slov mu ale čas dovolil, aby vystřílivěl.

Autor reportáže: Lukáš Dolanský


Kamarádi

Bývalý prezidentův mluvčí, režisér filmu Mistři, scénárista Zeleného Raula, ředitel zpravodajství, zástupce ředitele Ústavu soudobých dějin. Nebo jinak Tomáš Klvaňa, Marek Najbrt, Dan Hrubý, Zdeněk Šámal, Pavel Žáček. Spolužáci z fakulty žurnalistiky, spolužáci z revolučních časů 1989. Podívejte se na unikátní a dosud nepublikované záběry lidí, kteří byli u toho. Podívejte se, co dělají a co si myslí dnes.

Autor reportáže: Petr Vrabec


Stopáž37 minut
Rok výroby 2004
 P ST