Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Zdeněk Pokorný

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

CzechTek

Pět dní okupovaly tisíce příznivců techna louky soukromého zemědělce Libora Lúdika v Boněnově na Tachovsku. Mnoho z nich přijelo ze zahraničí. Ti účastníci velké taneční party, kteří jsme oslovili, souhlasí s tím, že policie mohla zasáhnout. Tvrdí však, že její zákrok byl hrubý a přišel zbytečně pozdě. S tímto argumentem souhlasí i samotný zemědělec Lúdik. Do CzechTeku veřejnosti neznámý zemědělec se stal nechtěně za krátký okamžik mediální hvězdou. V centru pozornosti novinářů se ocitl i Lukáš Kohout, snílek, který vystupoval jako tiskový mluvčí akce, a který se naopak chtěl zviditelnit.

Autor reportáže: Jakub Linka


Mistři bezdomovci

Minulý týden skončilo ve švédském Götteborgu historicky druhé mistrovství světa bezdomovců v malé kopané. Zhruba dvě stovky lidí bez vlastní střechy nad hlavou se tak na týden proměnili v hráče, kteří reprezentovali své země a kterým za jejich výkony tleskaly tisíce lidí.

Autor reportáže: Marek Wollner


DRG

České zdravotnictví stále řeší problém s penězi. Mnozí tvrdí, že jich je ale dost, jen se s nimi zbytečně mrhá. Nepomáhají ani mimořádné státní dotace. Úředníci ministerstva zdravotnictví byli ještě nedávno předsvědčeni, že už našli všelék, který nás všech problémů zbaví. Má se skrývat pod zkratkou: DRG. Jeho vývoj stál daňové poplatníky nejméně desítky milionů korun a dosud nic konkrétního nepřinesl.

Autor reportáže: Iva Piskalová


Stopáž37 minut
Rok výroby 2004
 P ST