Jste na palubě letadla, které se má každou chvíli zřítit? Užijte si života, dokud je ještě čas! Bláznivá španělská komedie Pedra Almodóvara (2013). Hrají: B. Suárezová, C. Rothová, L. Dueňasová, H. Silva a další (V původním znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Španělské letadlo směřující do Mexika postihne těsně po vzletu záhadná porucha. Závažnost situace brzy prosákne z pilotní kabiny do první třídy, kterou obsadili pašerák drog na líbánkách, pětatřicetiletá panna s jasnovidnými schopnostmi, slavná prostitutka, zkorumpovaný prezident banky na útěku ze země a mexický nájemný vrah. O vybranou společnost se sklonem k hysterii a nadměrnému užívání omamných látek se stará trio stevardů jako vystřižené z Gay Pride. Kromě šokujících odhalení a několika coming-outů dojde během letu i na bujará taneční čísla.

Ve svém předposledním filmu si Pedro Almodóvar udělal radost a natočil ztřeštěnou komedii plnou gagů, která nemá jiný cíl než pobavit. Ač jsme u něj na LGBT tematiku zvyklí, v Rozkoši v oblacích neboří mýty a nepřekračuje tabu, naopak využívá většinu obecně zažitých stereotypů o homosexuálech. Za zmínku stojí úvodní cameo režisérových hereckých oblíbenců Antonia Banderase a Penelope Cruz.

Originální názevLos amantes pasajeros
Stopáž86 minut
Rok výroby 2013
 T
ŽánrFilm