Dokud ti patřím, žiju. Vytříbená pocta italským sexploatačním filmům 70. let, ověnčená řadou festivalových cen. Britský film (2014). Hrají: S. B. Knudsenová, Ch. D’Annaová a další. Režie Peter Strickland (V anglickém znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V malebném venkovském sídle žije sběratelka motýlů Cynthia se svou mladší služebnou a milenkou Evelyn a ve svém svébytném a poněkud výstředním světě se oddávají rafinovaným erotickým hrám.

V temně laděném melodramatu o sadomasochistickém vztahu dvou zralých žen v blíže neurčené minulosti kdesi ve střední Evropě pokračuje britský filmař Peter Strickland ve své originální tvorbě, vymykající se běžným měřítkům a určené spíše cinefilům a festivalovému publiku. Inspiraci tentokrát našel ve vlně sexploatačních filmů 70. let, zejména pak v tvorbě Jesse Franca (mezi referenčními zdroji uvádí ovšem i Herzovu Morgianu). V mimořádně audiovizuálně vytříbeném díle vystupují pouze ženy, neboť podle slov režiséra by vztahy mezi pohlavími odváděly pozornost od ústředního tématu, jímž je partnerství s nekompatibilními tužbami. Film získal řadu festivalových cen.

Originální názevThe Duke of Burgundy
Stopáž100 minut
Rok výroby 2014
 T HD *
ŽánrFilm