Příhody kočičího kluka a dalších chlupatých čtvernožců v pohádce Petra Prchala s písničkami Marka Ebena (1981). Hrají: T. Juřička, M. Eben, J. Schwarz, M. Fišerová, V. Gajerová a J. Gabriel. Kamera J. Zaoral. Režie H. Teislerová

Televizní studio Ostrava slaví 65 let. U této příležitosti zařazujeme pohádku s mladými pražskými a ostravskými herci Kocourek Modroočko, pro kterou Marek Eben složil písničky. Jedná se o televizní zpracování stejnojmenné divadelní hry pro nejmenší, která vznikla podle literární předlohy spisovatele Josefa Koláře Z deníku kocoura Modroočka a svého času se s úspěchem uváděla v pražském divadle Viola.

Kocour Modroočko (T. Juřička) se seznámí s kočkou Zelenoočkou (M. Fišerová). Pozve ji na oběd a ona jej za to naučí šplhat na strom. Večer ho nový kamarád Zrzunda (J. Schwarz) zavede na střechu, kde se scházejí všechny kočky z okolí a kde je i Zelenoočka. Všichni si spolu zazpívají, ale rozežene je člověk. Zůstanou pouze Zelenoočka a Natrhouško (M. Eben). Druhý den vidí Modroočko Natrhouška, jak vleče kočku Kiki (V. Gajerová). Modroočko ji osvobodí a nakonec se jí ujme… Zvířecí kamarádi občas Modroočka pozlobí, ale naučí jej i obezřetnosti.

Napište nám