Kurz němčiny pro pokročilé

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Einblicke je televizní jazykový kurz němčiny pro pokročilé, vyrobený v koprodukci Goethe-Institutu a Inter Nationes v SRN.

Celkem 19 tématických celků bude uvedeno v 56 patnáctiminutových dílech, nejzajímavější části jsou zopakovány v závěru každého dílu. Na diváky čekají témata jako Feste und Feiern (Svátky a slavnosti), Gesundheit und Krankheit (Zdraví a nemoc), Umwelt und Natur (Prostředí a příroda), Essen und Trinken (Jídlo a pití), Freizeit (Volný čas), Wohnen und Umzug (Bydlení a stěhování), Kultur (kultura), Frauen und Männer (Ženy a muži), Arbeit und Studium (Práce a studium) atd.

Témata jsou představena divákům z různých úhlů pohledu formou dokumentárních filmů, archivních materiálů, hraných filmů, záběrů z aktuálního každodenního života v německy mluvících zemích.

Jazykový kurz je určen jak samoukům, tak školám, mládeži i dospělým, školákům i studentům, zkrátka všem, kteří chtějí svoje znalosti němčiny osvěžit a obohatit a kteří se zajímají o kulturu, život, radosti a starosti lidí žijících v německy mluvících zemích. Hlavním cílem je zvýšení komunikativní kompetence.

Stopáž12 minut
Rok výroby 2004
 P