Němčina pro začátečníky

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Kurz připravily Goethe-Institut Inter Nationes, Wolters Kluwer a Deutsche Welle. Třináctidílný televizní jazykový kurz němčiny je určen začátečníkům a lidem s minimální znalostí jazyka.

Každou lekci tvoří hraný film zakončený krátkým opakováním nejdůležitějších frází a gramatických struktur a také krátká reportáž, která prohlubuje informace o Německu a jeho obyvatelích. Napínavými filmovými částmi provázejí diváky mladí internetoví redaktoři Paul Schneider a Laura Lefertová z berlínské Redakce D, kteří podávají zpravodajství o záhadných kriminálních případech z celého Německa.

Na světlo světa se tak dostávají případy jako záhadné kruhy způsobené UFO, laserový teror v Jeně, řádění žraloka v hamburském přístavu a řada dalších. Aby nic důležitého z každé lekce neupadlo v zapomnění – nad tím bdí pan dr. Lehky, který se na závěr každého filmu pravidelně objevuje v berlínské Redakci D a opakuje si s diváky nejdůležitější jazykové obraty.

Obtížnější části jednotlivých lekcí jsou opatřeny českými titulky.

Ke kurzu existuje kniha a videokazeta, která je určena samoukům, a také jazykový on-line kurz, který může absolventy dovést až k jedné z evropských jazykových úrovní A1 či A2. Detailní informace o těchto možnostech najdete na stránkách Geothe-Institutu.

Originální názevRedaktion D
Stopáž15 minut
Rok výroby 2004
 4:3