Minimalistická, velmi důsledná studie jednoho vztahu. Dotýká se tématu dopingu ve vrcholovém sportu i řady dalších aktuálních témat – odcizení, prázdnoty, sobectví, samoty, touhy po dokonalosti a uznání.

Roman je vrcholový cyklista, který se zotavuje ze zranění pomocí náročného cvičení a přísné životosprávy. Aby zlepšil svůj výkon, spí dokonce v kyslíkovém stanu, který si postavil v ložnici. To těžce nese jeho žena Šarlota, která už dlouho touží po dítěti. Oba jdou tvrdě za svým a v zajetí posedlosti zdokonalují svoje těla do té míry, že sami sebe děsí.

Scénář byl v roce 2015 oceněn Filmovou nadací prvním místem za nejlepší nerealizovaný scénář roku. Za svůj další počin, minisérii Semestr, získali tvůrci filmu nominaci na Cenu české filmové kritiky v kategoriích objev roku a počin mimo kino.

Herec Jiří Konvalinka se na roli závodního cyklisty Romana připravoval více než půl roku, kdy pod vedením profesionálních trenérů nacvičoval jízdu na válcích i na cyklistickém oválu.

Debata o filmu Domestik na MFF KV 2018

Hosté: režisér a scenárista Adam Sedlák; herci Tereza Hofová, Jiří Konvalinka, Miroslav Hanuš; producent Jakub Jíra; kreativní producent ČT Tomáš Baldýnský » Více

Stopáž90 minut
Rok výroby 2018
 P
ŽánrFilm

Všechny koprodukční filmy České televize