Inspirace pro utkání s budoucností

Nepodceňujte celoživotní vzdělávání. Protože uspět znamená neztrácet orientaci!
Nový motivační cyklus pro dospělé. S PhDr. O. Hausenblasem diskutují: doc. PhDr. J. Jirák, RNDr. V. Suchánková, PhDr. V. Mertin, Mgr. J. Janata a ing. B. Soukup

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Otázka vlivu počítačů na psychický a společenský rozvoj lidské, dnes už i dětské osobnosti, je poměrně kontroverzní. Tvůrci a zastánci nových technologií tvrdí, že počítač začíná být kulturním nástrojem. Úspěšně totiž zvládá roli nejen prostředku k zábavě a komunikaci, ale i k práci a učení. Mrně vysedávající před rozsvíceným monitorem může v nás, dospělých, vzbuzovat různé pocity. Od uspokojení nad dětským zaujetím touto činností, přes pochybnosti, plynoucí třeba z obavy o narušení zdravého fyzického vývoje dítěte, až po naprosté odmítání odůvodňované tím, že knížka či kreslení pastelkami na papír je rozhodně přínosnější, než dobrovolný souhlas s postupně pěstovanou závislostí na počítači.

Britský pořad OU BBC i následná studiová beseda zní tedy na téma Děti počítačové doby. Je závěrečným dílem série o výchově dětí.

V projektu dalšího vzdělávání dospělých pokračuje Česká televize sérií nazvanou Média a informační společnost, kterou bude uvádět Ondřej Neff.

 Přečtěte si záměr cyklu
"Je dobré dělat věci správně,
ale ještě lepší je dělat správné věci."
P. F. Drucker
Napište nám své připomínky a svá přání pomocí formuláře
nebo na e-mailovou adresu info@ceskatelevize.cz.
Stopáž25 minut
Rok výroby 2004
 P ST