Reportáže v regionech

Vyhledávat podle textu »

Šumava

Šumava Skončíme na Šumavě. Projdeme se naučnou stezkou Blanici, jíž dorazíme až k Křišťanovickému rybníku a ještě vám stihneme ukázat hrad, ve kterém podle legendy hospodařili opravdoví loupežníci – jde o trosky hradu Hus. Krásná pět set let stará košatá Husova lípa bude naším orientačním bodem.

MapaŠumava
videoŠumava
...
video video

Šumava

Šumava

Šumava Do nadmořské výšky 1 065 metrů vystoupáme v další reportáži. Až takhle vysoko se totiž nachází šumavská Kvilda – jedno z nejvýš položených míst v Česku. Od ní se pak vydáme k pramenům Vltavy a ukážeme vám i blízkou vltavskou slať. A samozřejmě se zmíníme i o sklářské tradici, jíž tady dýchá třeba obec Lenora.

MapaŠumava
videoŠumava
...
video video

Šumava

Šumava

Šumava Pak se projdeme po šumavských blatech. Neberte to doslova, ostatně posuďte sami: začneme v obci Prášily – ty za své jméno vděčí prachu, který s sebou přinesl sklářský průmysl. Po turistické značce jsme pak se štábem dorazili k jezeru Laka – nejmenšímu ledovcovému jezeru na Šumavě – a zapomenout jsme nemohli ani na Prášilské jezero. Kromě jedinečné přírody vám doporučujeme i Starou jímku – dozvíte se, co to je.

MapaŠumava
videoŠumava
...
video video

Šumava

Šumava

Šumava Z Moravy pak zamíříme na Šumavu. Naše reportáž se ponese v duchu ekologickém. Šumavské lesy trpí ničivými nálety lýkožrouta smrkového. Malý brouk dokáže způsobit velkou škodu. Pavel Hubený z CHKO Šumava nás provede místy, o nichž psal Karel Klostermann, a bude nám vyprávět o tom, jak se dá tomuto krásnému místu pomoct.

MapaŠumava
videoŠumava
...
video video

Šumava

Vimperk

Vimperk V předposlední reportáží jsme zajeli na Šumavu. Dopravním prostředkem nám byla loďka – i vy ji můžete využít, chcete-li vidět Schwarzenberský plavební kanál. S námi ale máte možnost podívat se i do míst, která jsou za normálních okolností návštěvníkům nepřístupná: třeba jedno z největších rašelinišť u nás, Mrtvý luh.

MapaVimperk
videoVimperk
...
video video

Vimperk

Další stránky:« 14 15 16 17 18