Reportáže v regionech
Botanická zahrada Tábor
Toulání zakončíme v druhé nejstarší botanické zahradě v Česku. Stačí se vypravit do Tábora – tam totiž oslavila své 140. narozeniny. Rozkvetlou a opečovávanou zahradu nám ukáže její vedoucí pan Kacerovský. Koukat bude na co: od masožravek až po skleníky s různými sukulenty nebo židli pro tchyni. Stačí jen dívat se a poslouchat, nic netrhat a neničit.


Botanická zahrada Tábor
Táborské muzeum fotografie
Rodinná firma Šechtl a Voseček z jihočeského Tábora uzavře nedělní toulání. Pradědeček Ignác Šechtl před 140 lety začal fotografovat, v Táboře si zřídil svůj ateliér. Dnes na tyto začátky zavzpomíná téměř osmdesátiletá Marie Šechtlová, která se provdala za vnuka pana Ignáce. Vy uvidíte naprosto unikátní a krásné fotografie mapující různé osobnosti i rozličné historické události dob dávných. Úspěšný rodinný podnik se proslavil a rozšířil. A věřte, že i tahle profese narazila: bylo to v únoru 1948. Přes deset tisíc fotografických desek se podařilo zachránit, smutné je, že část archivu musela skončit v táborském rybníku Jordán. Jsou nenávratně pryč – ne však vzpomínky.


Táborské muzeum fotografie
Bechyně
Začneme na jihu Čech, v místech, která já osobně mám hodně rád. Oním místem je Bechyně a tamní zámek, který v minulosti asi nejvíc proslavil Petr Vok. Právě on přeměnil původně gotický hrad v zámek v renesančním hávu. Zámek stojí na mohutné skále, z níž je úchvatný pohled do údolí s poklidně plynoucí Lužnicí.


Bechyně
Štičí porodnice
Pak se přesuneme na jih Čech do štičí porodnice. Myslíte si, že fantazírujeme? Omyl, skutečně existuje, dokonce přímo v centru Tábora. Nenápadná líheň pod hrází legendární nádrže Jordán je taky pěkně slavná. Vědí o ní rybáři třeba až v Japonsku nebo Izraeli.

