Světlo pro Světlušku

Charitativní večer na podporu nevidomých z prostor Pražské křižovatky. Přímým přenosem nás provede Pavel Kříž. Na pódiu zazáří: skupiny Čechomor a Tata Bojs, M. Hrůza, D. Koller, M. Žbirka, Cocoman a nevidomé děti. Režie D. Sís

Smyslem benefičního večera je nejen podpořit snahu nevidomých zapojit se do běžného života, ale především s touto problematikou oslovit širokou veřejnost a formou dárcovských SMS získat potřebné finanční prostředky na konto sbírky Světluška, která pomáhá plnit sny konkrétním nevidomým dětem a dospělým z celé České republiky.

I v letošním roce vznikala všechna hudební vystoupení speciálně pro tento večer. Zpěváci vystoupí v netradičních duetech společně s nevidomými muzikanty.

V rámci večera budou také odvysílány unikátní reportáže „DEN POTMĚ“. O svůj zážitek ze tmy se v nich podělí Ondřej Vetchý a nevidomý judista Michal Motrinec, David Koller a nevidomý bubeník Ondřej Krejča a Lucie Výborná s nevidomým plavcem Mirkem Smrčkou. Medailonek „Komu svítí Světluška“ představí Janu Růžičkovou, jež je jednou z mnoha nevidomých, kterým Světluška pomáhá.

Tento večer je také poděkováním všem, kdo Světlušce pomáhají. Během třinácti let se do projektu zapojilo více než 80 tisíc dobrovolníků. Ze sbírky bylo nevidomým a těžce zrakově postiženým rozděleno více než 100 milionů korun.

Světluška přispívá na speciální pomůcky, které mluví nebo mají hmatový displej, na psí vodící pomocníky, osobní asistenty, díky kterým nevidomé děti mohou navštěvovat běžné školy. Financuje projekty neziskových organizací, které rozvíjí schopnosti a talent nevidomých a slabozrakých lidí.

Výtěžek sbírky je pečlivě monitorován a auditován, na rozdělení získaných finančních prostředků dohlíží rada odborníků.

Během přímého přenosu mohou diváci a posluchači využít linek Call Centra, kde se v roli operátorů představí známé osobnosti. Těm sdělí výši svého daru, který pošlou po skončení přenosu na sbírkové konto Světlušky 99999 99999/0100.

Světlušce je také možné odeslat dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 28,50 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku). Sbírkové konto Světlušky „deset devítek“ 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok.

www.svetluska.net

Stopáž80 minut
Rok výroby 2015
 L HD
ŽánrHudba