Ten rok patřil Sereně Williamsové, Rogeru Federerovi, ale i sběratelce titulů Martině Navrátilové. Britský oficiální dokument.

Poslední červnový týden roku 2003 se přiblížil. Máme tu další Wimbledon. Už tradičně připomínáme v dokumentární rubrice druhého programu České televize s názvem Sportovci světa ten předcházející ročník v oficiálním dokumentu. Jak to tedy vypadalo vloni? V ženské části turnaje byly favoritkami sestry Williamsovy. Venus, zdejší šampiónka z let 2000 a 2001,měla zdravotní problémy. Serena, její mladší sestra a obhájkyně titulu, hrála v roli nasazené jedničky a chtěla si vynahradit svůj neúspěch v Paříži. Přijela také úřadující mistryně z French Open, Justine Heninová-Hardenneová, nasazená jako číslo tři, a Kim Clijstersová, letošní turnajová dvojka.

Mezi muži má své věrné fanoušky toho času staronová světová jednička Andre Agassi, držitel titulu z roku 1992. Dále tu byl třetí nasazený a čerstvý šampión French Open, Juan Carlos Ferrero ze Španělska, přezdívaný "mosquito". A mladá naděje Roger Federer, který je s trávou srostlý natolik, že už rázem patřil mezi favority na finále. Stejně jako ranař Andy Roddick s novým trenérem Bradem Gilbertem. Tahle dvojice týden předtím uspěla na turnaji v Queensu. A nesmíme pochopitelně zapomenout na čtyřnásobného semifinalistu Tima Henmana. Ten jako vždy udržoval při životě britské naděje na úspěch domácího borce v nejslavnějším tenisovém turnaji světa. Konečně musíme zmínit i obhájce titulu a nasazeného číslo jedna, Lleytona Hewitta, který zahájil velký svátek na centrálním dvorci s více než dvoumetrovým Chorvatem Ivo Karlovičem a byla z toho první senzace....

Napište nám