Režisér Tomáš Vorel se vydává po stopách soukromých útěků hlavních hrdinů – představitelů filmu „Cesta z města“ Bolka Polívky, Evy Holubové, Petra Čtvrtníčka, kočího Hrušky a trampa Kima (2002).

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Z města cesta Bolka Polívky, Evy Holubové, Petra Čtvrtníčka, kočího Hrušky a trampa Kima, hrdinů hraného filmu Cesta z města Tomáše Vorla, je žánrově poetickým dokumentem o skutečné cestě všech jmenovaných osob na ves a do přírody. Popisuje jejich pokusy žít mimo město a sleduje jejich návraty.

Bolek Polívka sice miluje svou farmu v Olšanech, bez města však žít neumí. Eva Holubová chtěla, aby její děti vyrůstaly v harmonii s přírodou. Znamenalo to však obětovat mnohé, proto se vrátila. Petr Čtvrtníček se plaví na hausbótech. Když ale vystoupí, jde domů, do města. Nejryzejším uprchlíkem je nakonec kněz, který se stal kočím a tramp Kim.

Osudy hrdinů se točily v průběhu let 1998, 1999, 2000, 2001, 2002. První záběry vznikly s kočím v lese, poslední v Olšanech na farmě Bolka Polívky. Natáčelo se celkem asi na padesáti místech: Rabštejn nad Střelou, Manětín, Němčice, Olšany, Brdy, Krkonoše, Jeseníky, Praha, Hamburg…

Stopáž108 minut
Rok výroby 2002
 ST 4:3 *
ŽánrDokument

Všechny koprodukční filmy České televize