Koncert hudební legendy v čele s frontmanem Jožo Rážem

Frontman slovenské skupiny Elán Jožo Ráž se narodil 24. října 1954 v Bratislavě. Vystudoval psychologii na Univerzitě Komenského v rodném městě. Ve skupině Elán účinkuje jako baskytarista a zpěvák. Kromě hudby má rád motocykly. 20. června 1999 byl účastníkem vážné dopravní nehody, kterou nezavinil. Po dvou měsících se probral z kómatu. Po jeho uzdravení se opět zvedla vlna zájmu o skupinu Elán. Píseň Voda, čo ma drží nad vodou pro film Fontána pre Zuzanu 3, kterou natočil jako poslední píseň před nehodou, se stala největším hitem skupiny.

Slovenská pop-rocková skupina Elán byla založena v roce 1968 výraznou osobností slovenské hudební scény Václavem „Vašem“ Patejdlem. Ten tvořil dlouhou dobu nerozlučnou dvojici s frontmanem Elánu, baskytaristou a zpěvákem Josefem „Jožem“ Rážem. Po svém vzniku kapela, složená z mladých pubertálních kluků, hrála po klubech, zábavách a restauracích a postupně získávala na věhlasu. Slávu získala ale především až v 80. letech, kdy za píseň Kaskadér získala skupina Elán cenu v největší československé hudební soutěži Bratislavská lyra.

Mezi největší hity skupiny, která má stále řadu fanoušků napříč generacemi, patří Láska moja, Neviem byť sám, Kočka, Zaľúbil sa chlapec, Amnestia na neveru, Nie sme zlí, Jedenáste prikazanie, Smrtka na pražskom orloji, Tanečnice z Lúčnice, Sestrička z Kramárov a řada dalších, z nichž některé zazněly během koncertu na Letenské pláni.

Napište nám