Groteskní obraz naší současnosti, našich mýtů a rituálů, odehrávající se na pozadí právě probíhajícího mistrovství v ledním hokeji. Koprodukční snímek ČT (2004). Hrají: J. Budař, J. Ornest, L. Noha, K. Melíšková, J. Polášek, T. Matonoha, C. Drozda, W. Spoor, J. Řehák a další. Scénář: B. Tuček, R. Geisler a M. Najbrt. Kamera M. Holman. Režie M. Najbrt

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Film o iluzích, o lidech, kteří po něčem touží, milují se a podvádějí a občas uvěří nesmyslům.

Hospodský Karel (L. Noha) věří, že má hospodu a milující ženu Zdenu (K. Melíšková). Ta věří, že ji miluje autobusák Milan (T. Matonoha), který se už vidí na cestě k moři. Josef (J. Polášek) věří, že má kamarády a není Rom. Spolu s Karlem pak věří místnímu alkoholikovi Bohoušovi (J. Budař), že svými vizemi spasí jejich finanční situaci. Zatímco životem zklamaný Jarda už nevěří vůbec ničemu. To však nikomu z nich nebrání upnout všechny své naděje na urputné boje naší hokejové reprezentace na mistrovství světa, což nejlépe vystihuje právě přijíždějící chatař Pavelec (J. Ornest) slovy: „Fandit si musíme sami, Švédové nám fandit nebudou…“.

Snímek natočil jako svůj debut v roce 2004 režisér a letošní jubilant M. Najbrt, který se rovněž podílel spolu s R. Geislerem a B. Tučkem i na scénáři.

Stopáž81 minut
Rok výroby 2004
 ST
ŽánrFilm

Všechny koprodukční filmy České televize