Výjimečný koncert přední jazzové vokalistky v pražské La Fabrice.

Jazzová vokalistka slovenského původu Miriam Bayle získala po dvaceti letech aktivní kariéry vysoký umělecký kredit a své stálé místo na české jazzové scéně. Ve svém projevu se vrací k tomu nejlepšímu z tradice jazzové vokální interpretace, především pak k výlučně jazzové disciplíně – scatu. Právě tato technika se považuje za mistrovskou záležitost, a ani mezi jazzovými zpěváky není zdaleka samozřejmou.

Na koncertě s názvem Fenomén scat, věnovaném právě tomuto vokálnímu stylu, který se uskutečnil v pražském multifunkčním prostoru La Fabrika 17. června 2015, vystoupily jako hosté také Anna Polívková nebo Martha Issová.

La Fabrika je kulturní prostor, sídlící v pražských Holešovicích. Vznikl ze dvou propojených továrních objektů z počátku dvacátého století, umístěných mezi ulicemi Dělnická, Komunardů a Přístavní, podle návrhů ateliéru KAVA. Industriální původ propůjčil La Fabrice zvláštní půvab a originalitu. V současné době je toto středisko víceúčelovým prostorem, ve kterém probíhají kromě divadla koncerty, výstavy, filmové projekce, multimediální expozice, performance, přednášky, workshopy, různá společenská setkání, akrobatická vystoupení, vyžadující netradiční prostorové řešení.

Napište nám