Země je v ohrožení. Lidstvo může zachránit pouze přesídlení na jinou planetu, tu ale ovládají mocní ještěři. Obstojí člověk v boji s mimozemšťany?
Režie: José María Forqué. Scénář: José María Forqué, Álvaro Forqué. Hrají: Oliver Tobias, Struan Rodger, Jeremy Gilley, Oona Kirschová a další.
Nexus

V daleké budoucnosti, kdy planeta Země čelí kvůli silnému znečištění neodvratnému zániku, se hrstka lidí vypraví v záchranných lodích najít nový obyvatelný svět. Na vzdálené planetě narazí na rasu inteligentních ještěrů, kteří lidem nabídnou útočiště. Fascinováni člověkem, ještěři časem upraví svá těla téměř k nerozeznání od lidských a ovládnou většinu pozemských technologií. Lidé byli však svými hostiteli zrazeni. Pronásledováni a nuceni žít ve vyhrazených rezervacích, musí výměnou za vzácnou vodu původním obyvatelům poskytovat další technologie i své dcery. Existuje však proroctví, podle kterého se jednou narodí ten, který svrhne totalitu ještěrů a dovede zotročené lidstvo ke svobodě. A právě cestu vyvoleného hrdiny tento snímek mapuje.

Napište nám