V Port Lockroy na Goudierově ostrově v Antarktidě leží nejjižněji položená poštovní stanice na světě. Je neobyčejnou turistickou atrakcí. Z kolekce BBC Earth

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Funguje vždy od konce zimy do konce léta. Zároveň je zde hnízdní kolonie asi čtyř tisíc tučňáků oslích. Turisté si je mohou fotografovat a potěšit své blízké pohlednicí z místní pošty. Příběh začíná na konci zimy, kdy na základnu přicházejí noví dobrovolníci, vyhrabávají ji ze sněhu a připravují pro následující turistickou sezónu. Ve stejnou dobu se zde objevují první tučňáci, kteří si tento malý ledový ostrov vybrali za svoje hnízdiště. Urychleně hledají partnery, stavějí hnízda a vyvádějí mláďata. Mnozí z nich směřují přímo ke svému loňskému hnízdu, kde se shledávají se svými celoživotními partnery. Tučňáci oslí jsou starostlivými rodiči, po dobu 35 dní se střídají v sezení na vejcích a lovu ryb, ale jejich život není jen starostlivá péče a komická chůze.

Tučňáci jsou velmi soupeřiví živočichové – a někteří jsou úspěšnější než jiní. Silní a zdraví ptáci připlouvají jako první, rychle se spáří a vyvedou mláďata. Poslední příchozí nemusejí být tak úspěšní.

Originální názevPenguin - Post Office
Stopáž50 minut
Rok výroby 2014
 )D( ST HD
ŽánrDokument