Vstupte do světa nespoutané fantazie. Oscarem ověnčený japonský animovaný film od celosvětově uznávaného Studia Ghibli (2001). Režie Hajao Mijazaki

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Desetiletá Džihiro se s rodiči stěhuje do nového domu. Sjedou ale z cesty a dostanou se k záhadnému tunelu, který je vstupní branou do kouzelných lázní pro bohy. Tomuto prapodivnému místu vládne mocná a chamtivá čarodějnice Jubaba. Džihiro s otcem a matkou do lázní bez podezření vstoupí, jenže vládkyni kouzelného světa rozhněvají a oba rodiče jsou proměněni ve vepře. Zůstává jen jejich malá dcera, která se nejprve sama a následně s pomocí několika bytostí z říše kouzel vydává na dobrodružnou cestu za jejich osvobozením. Na té ji kromě nesčíslného množství překážek čeká i mnoho kouzelných setkání s podivuhodnými obyvateli říše, v níž není nic nemožné.

Tvůrcem výpravné animované pohádky je „japonský Walt Disney“, jak někteří fanoušci přezdívají králi japonské animace Hayao Miyazakimu. Ten ve svém studiu Ghibli vytvořil již řadu snímků, které sklízejí nejen úspěchy u dětských i dospělých diváků na celém světě, ale i uznání odborníků (Princezna Mononoke, Howlův chodící hrad). Jeho filmy se totiž vyznačují maximální precizností a perfekcí, s níž vytváří stále kouzelnější a fantastičtější kreslené filmové světy. Snímek Cesta do fantazie získal Oscara za nejlepší celovečerní animovaný film a na 52. MFF v Berlíně byl oceněn Zlatým medvědem.

Originální názevSpirited Away
Stopáž120 minut
Rok výroby 2001
 ST HD