Je to jen kus špalku, ale říká to, co si myslí. Americká romantická komedie.
Hrají: A. Brody, M. Jovovichová, I. Douglasová, V. Farmigaová, J. Walterová, R. Leibman a další. Scénář a režie Greg Pritikin.

Břichomluvectví je zvláštní druh zábavné produkce, rozšířený především v anglicky mluvících zemích. Jde o druh umění, při kterém herec vodí loutku a zároveň za ni mluví, aniž by pohyboval rty. Břichomluvecké loutky obvykle působí velmi živě a vyvolávají dojem, že mají vlastní osobnost. Právě takovou si jednoho dne vybere nesmělý židovský mladík Steven poté, co se rozhodne odejít z nezajímavého zaměstnání. Dřevěný panák mu záhy přiroste k srdci a stane se jeho nerozlučným průvodcem. Právě díky němu dokáže Steven vyjádřit to, na co se dřív neodvážil ani pomyslet. Je také nejvyšší čas: Stevenovi totiž v životě ujel nejeden vlak. Zdá se, že dřevěný společník pomůže svému majiteli nastolit pořádek v nefunkční domácnosti jeho rodičů, a také mu zajistit sympatie jedné krásné ženy...

Americká komedie s romantickými prvky je první samostatnou režií nezávislého filmaře Grega Pritikina. V hlavních rolích mimo jiné uvidíte oscarového herce Adriena Brodyho (Pianista, Vesnice) a Millu Jovovichovou (Pátý element, Johanka z Arku, Resident Evil).

Napište nám