Členové výpravy

Na novou cestu z Austrálie do Asie vyrážíme opět v mezinárodní česko-polsko-slovenské setavě.

Klikněte pro větší obrázek

Dan Přibáň – Autor celé koncepce výpravy

Zdeněk Krátký – Kameraman, který dal filmu i seriálu vizuální podobu.

Radek Jona – Polák a největší pankáč, který dokáže opravit cokoliv, ale také ztratit klidně i dvakrát pas.

Marek Slobodník – Nesmrtelný slovenský motocyklista a optimista.

Sestavu doplnil polák Marcin Obałek, který se rozhodl objet svět starým traktorem, ale skončil v Jížní Americe.

Dominka Gawliczková – Metr a půl vysoká a křehká dívka, která z motorky sotva dosáhne na zem a přesto na ní dojela až k hranicím Číny.

Vojtěch Duchoslav je náš nový fotograf, sháněli jsme fotografa na naší novou výpravu a našli jsme Vojtu, který už jako 15letý vyrazil s kamarády do Mongolska, původně měla jejich výprava trvat jeden a půl měsíce, ale nakonec trvala skoro tři měsíce. Vojta do naší výpravy asi určitě zapadne.

Když jsme začali chystat Tichomořskou výpravu, potřebovali jsme doplnit tým. Potřebovali jsme lidi, kteří jsou zvyklí na nepohodlí a jen tak je něco nerozhází. Jenže jak je poznat?

O pár koleček navíc

Kuba Koucký Pravidleně děláme přednášky v Jedličkově ústavu a tam se objevil Jakub Koucký, že by chtěl s námi jet. Jakub Koucký je zkušený cestovatel, v Autrálii už byl, ale je to dobrý nápad? Ze zadní sedačky Trabantu se vystupuje špatně i zdravým lidem a Jakub je na vozíku. Co když se něco stane a nedostane se ven. Poděkovali jsme mu a odmítli.

Ale vrtalo nám to hlavou, je to člověk otlučený životem a jestli chceme na cestu fakt otrlého člověka, tak je to právě vozíčkář. A najednou to celé secvaklo dohromady. Trabant byl už z výroby určen jako auto pro postižené, existuje do něho originální automatická spojka a ruční řízení. Bylo rozhodnuto, Kuba pojede a tak jsme se domluvili.

Kristýna Madajová zvaná Kika A když už bude mít Trabanta s ručním řízením, proč nevzít vozíčkaře dva a tak slovo dalo slovo a mezinárodní tým se nám rozrostl o dalšího člena ze Slovenska, Kristýnu Madajovou, které říkáme prostě Kika.

Kika je jedna z nejakčnějších slovenských vozíčkářek, na rozdíl od Kuby, který nechodí od narození, je Kika na vozíku pár let. Projela stopem celou Střední Ameriku, je zvyklá si s nepohodlím poradit.