Každý má v sobě silné stránky, jen je objevit. V talk show Jana Mühlfeita najdete možná inspiraci i Vy. Připravili: J. Timková, L. Hendrych, R. Petrenko a další

V dnešním pořadu Skrytý potenciál představíme Daniela. Daniel je velmi introvertní mladý muž. Dalo by se říci, že na začátku naší spolupráce skoro nemluvil. Dostal proto k dispozici velmi početný tým odborníků. S Danem pod vedením trenérky pro komunikaci Ivany Bystroňové pracoval mentor Libor Witassek, psycholog Marek Cihlář, terapeutka Simona Střebovská a kouč Rostislav Honus.

V průběhu jejich spolupráce se opět potvrdilo, že někdy je třeba hledat hodně hluboko. U Dana hrála velkou roli skutečnost, že je jedináček a rodiče na něj neměli moc času, podnikali. Řadu věcí, které jsou v našich životech běžné, nezažil.

Jan Mühlfeit říká: „V příběhu Daniela hraje velkou roli neprůbojnost, která je podpořená jeho introvertní povahou. Introverti dávají životu hloubku. Hodně přemýšlí o věcech, které řeknou. Slavní introverti, jako byl například Steve Jobs nebo Gándhí, se prosadili díky tomu, že v komunikaci používali svoji silnou stránku. V jejich případě to byla vize. Tyto příklady ukazují, že i velký introvert se může naučit dobře komunikovat. Každý z nás, kdo chce obstát v dnešní době, se musí naučit dobře komunikovat, jinak se těžko prosadí.“

V průběhu práce s odborníky Daniel zjistil, že potřebuje větší spojení se sebou samým, že chce zjistit, kdo vlastně je a zda se na sebe může spolehnout. Rozhodl se procestovat svět. Sám chce ujít 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu Pacifik Crest Trail od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. V době vysílání našeho pořadu bude zřejmě už na Bali.

Hostem ve studiu byl lékař Jan Hnízdil.

Daniel Kužela hovoří s Liborem Witasskem o svých snech

Daniel Kužela hovoří s Liborem Witasskem o svých snech

Klikněte pro větší obrázek MUDr. Jan Hnízdil je jedním jeden z průkopníků české komplexní a psychosomatické medicíny, celostní a rehabilitační lékař, autor a spoluautor celostně-medicínsky zaměřených odborných a popularizačních knih si na přání Daniela přišel popovídat o smyslu své práce a o tom, jak se vypořádat s handicapy, nekomunikativností, zátěžemi a nemocemi.

Kdy zjistil, že spíše než ke klasické medicíně ho to táhne k alternativní? Když přestal rozumět stonání pacientů, tomu, že je léčí, ale neuzdravuje. A poté co vyslechl názor zakladatele psychosomatické medicíny doktora Jiřího Šavlíka: „Zatímco v ostatních ordinacích kolegové léčí choroby, já radím lidem, co mají udělat pro to, aby se uzdravili.“ Každá nemoc je informace o tom, jaký člověk je, jakou má povahu, v jakých partnerských, rodinných, pracovních a společenských podmínkách žije, co dělá a že mu něco chybí. V jedné studii se uvádí, že u 40% lidí není zjištěna objektivní příčina nemoci, tudíž ztělesňují složitou životní situaci, kterou nejsou schopni vědomě řešit. Přebírá to za ně tělo a začne stonat.

Jan Hnízdil míní, že pokud je společnost založená na dravosti, bezohlednosti a iluzi neustálého růstu, pak je nemocná a lidé v ní trpí úzkostmi a depresemi. Systém však nezměníme, snažme se tedy změnit sami a chovat se tak, abychom generovali pozitivní energii a vyvážili negativní energie kolem nás. Slušným chováním k sobě i druhým a děláním práce, která má smysl, uspokojíme nejen sebe, ale prospějeme tím i celé společnosti.

Nahlédněte do Knihy pro život Daniela Kužely (PDF).

Chat

Hosty dalšího chatu budou hrdina příběhu Daniel Kužela a lektorka a trenérka komunikace Ivana Bystroňová. Na vaše otázky budou odpovídat tradičně ihned po skončení pořadu.

Ve čtvrtek 3. března 2016


Kdo je…

Ivana Bystroňová
lektorka a trenérka komunikace

Ivana Bystroňová


Marek Cihlář
terapeut

Marek CihlářDaniel Kužela
webdesigner

Daniel Kužela

* 28. 1. 1993


Simona Střebovská
terapeutka

Simona Střebovská


Libor Witassek
podnikatel v managementu

Libor Witassek


Stopáž29 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD HD
ŽánrZábava