Každý má v sobě silné stránky, jen je objevit. V talk show Jana Mühlfeita najdete možná inspiraci i Vy. Připravili: J. Timková, L. Hendrych, R. Petrenko a další

Hrdinka dnešního příběhu, lékařka Jarmila, se do našeho pořadu přihlásila, aby se stala lepší vedoucí své kliniky. V manažerském jazyce bychom řekli, že chce být lepším lídrem. Jaká byla její cesta k cíli, co si uvědomila a co ještě bude muset řešit? Na čem pracovala pět měsíců se svým týmem odborníků, nám řekne její mentor Ivo Toman a kouč Petr Kadlec. Do studia ji přijde podpořit režisérka Helena Třeštíková, která již léta patří ke špičce světového dokumentárního filmu.

Naše dnešní hrdinka, paní Jarmila, chce lépe vést svou kliniku, být tzv. lepším lídrem. Přesto, že ona sama je velmi pracovitá, její neurorehabilitační klinika velmi ojedinělá, nedosahuje výsledků, jaké by si přála. Při dlouhodobé práci s koučem si uvědomila, že nerozlišovala – co je důležité a co urgentní. Takovou chybu dělá spousta lidí, rozptylují se například urgentními maily, přitom důležité je například v případě paní doktorky Zipserové udělat strategii kliniky na příštích 5 let. Nepochopení těchto pojmů jí odvádělo pozornost od důležitých činností, které ji povedou k cíli. V jejích silných stránkách najdeme také touhu po vědomostech. Takoví lidé se neustále vzdělávají, zajímají se o mnoho věcí a nezacílí se na to nejdůležitější.

A právě na těchto cílech pracovala paní Jarmila pět měsíců se svým týmem odborníků – s mentorem Ivo Tomanem a koučem Petrem Kadlecem.

Hostem ve studiu byla režisérka Helena Třeštíková, která již léta patří ke špičce světového dokumentárního filmu.

Jak se paní Jarmile podařilo dojít do cíle, uvidíte právě dnes.

Ivo Toman hovoří s Jarmilou Zipserovou

Ivo Toman hovoří s Jarmilou Zipserovou

Klikněte pro větší obrázekHelena Třeštíková proslula svými časosběrnými dokumenty, které se vyznačují silou příběhů. Mezi její témata patří osobní příběhy, sociální témata i lidská práva. Je mezinárodně uznávanou režisérkou dlouhé řady autorských dokumentárních filmů, na nichž se podílela nejen jako režisérka, ale i jako producentka. Mezi její poslední filmy patří například Soukromý vesmír (2012), Katka (2009) nebo René (2008).

I ve studiu v rozhovoru s Janem Mühlfeitem přiznává, že to nebyl žádný kalkul, nýbrž intuice, která ji vedla směrem k časosběrným dokumentárním filmům. S technikou tohoto dlouhodobého sběru informací a natáčení, zaznamenávání dílčích událostí v posunu času, neměla na začátku ani ona, ani její spolupracovníci žádné zkušenosti, žádný vzor ani předobraz. Považovala to za zajímavé setkání dokumentu s příběhem. Dlouhodobé vztahy s natáčenými osobnostmi ji posilují v toleranci, uvědomuje si na nich, jak odlišní jsou lidé a jak rozdílně na rozdíl od ní žijí.

I vlastnosti, které vyplynuly z testu, potvrzují její sociální cítění a vybavují ji těmi zásadními kompetencemi, které mívají dobří pedagogové. Helena Třeštíková vyučuje na FAMU a své studenty nabádá k tomu, aby nechtěli vynikat ve všem, zabývat se mnoha věcmi najednou, ale aby se snažili pochopit, co jim jde a na tom pracovat. Pak mohou být úspěšní a vyniknout. Sama si rovněž už dávno vybrala a například nerežíruje hrané filmy, věrně se drží „svého kopyta“.

Silné stránky Heleny Třeštíkové jsou:

  • Konstruktivní
  • Empatická
  • Rozvíjí potenciál druhých
  • Strategická
  • Organizátorka

Nahlédněte do Knihy pro život Jarmily Zipserové (PDF).

Chat

Ve čtvrtek 7. dubna 2016


Kdo je…

Ivo Toman
marketingový odborník a školitel osobního rozvoje

Ivo Toman

* 23. 2. 1989


Jarmila Zipserová
primářka kliniky

Jarmila Zipserová


Petr Kadlec
kouč

Petr Kadlec


Stopáž28 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD HD
ŽánrZábava