Každý má v sobě silné stránky, jen je objevit. V talk show Jana Mühlfeita najdete možná inspiraci i Vy. Připravili: J. Timková, L. Hendrych, R. Petrenko a další

Dnešním dílem končí první řada pořadu Skrytý potenciál. Příběh paní Evy Gallatové se na začátku jevil jako hezký konec série – hezká, mladá, pečlivá a zodpovědná žena, která dostala nabídku dirigovat pěvecký sbor a netroufá si na to. Její problém však byl daleko hlubší, proto se její tým odborníků skládal z psycholožky Eriky Benické, lektorů vztahů a intimity Denisy Palečkové a Richarda Vojíka a hlavní koučky Barbory Chuecos.

Eva měla vnitřní překážky, které si musela nejdříve pojmenovat, aby se s nimi mohla vypořádat. Jednou z nich je například to, že Eva se bála jakékoliv změny a je přehnaně zodpovědná a ukázněná. Dovolenou plánuje rok dopředu, všechno má pevný řád. Její manželství je přímo vzorové, ale je plné stereotypů. Jenže život nejsou pouze povinnosti a řád. Do Evina příběhu se aktivně zapojil manžel, velmi ji podpořil a spolu absolvovali kurz vědomého milování, našli v sobě vnitřní vášeň, oživili svůj vztah. Možná se ptáte, jak to souvisí s dirigováním sboru? Uvolněná Eva najednou velmi lehce a hravě začala dělat mnoho věcí, které jí předtím příliš nešly. Kromě dirigování začala pravidelně vařit a péct, běhat a také si například koupila oblečení, což byl do té doby pro ni velký problém.

Ve studiu si Eva nejen o hudbě popovídala se svým hostem, houslistou Jaroslavem Svěceným.

Rüdiger Dahlke o vnitřní rovnováze

Rüdiger Dahlke o vnitřní rovnováze

Denisa Palečková a Richard Vojík o intimitě a vztazích

Denisa Palečková a Richard Vojík o intimitě a vztazích

Klikněte pro větší obrázekHost Jaroslav Svěcený, po pár minutách ve studiu zjistil, že je pravým opakem naší hrdinky. Na rozdíl od ní si nedovede představitm že by dopředu plánoval dovolenou, protože ještě měsíc předtím, než na nějakou jede, ani neví, zda vůbec nějakou bude mít. Přemíru zodpovědnosti a kázeň, kterou má Eva, však chápe, protože jako sólista nemá za sebou žádnou organizaci, která by se mu o vše starala, proto se musí spolehnout sám na sebe nejen v hudbě, ale i v organizaci své práce.

Všem, i paní Evě, jejíž nově zvládnuté dirigování chválí, doporučuje, aby se nejen při něm, ale i v každodenním životě uvolnili, povolili sevření svalů, nebyli stažení, protože uvolnění vyplavuje adrenalin, pomáhá tělo revitalizovat a umožní člověku přistupovat k životu kreativně. Nejen technika je totiž pro hudebníky a umělce důležitá, jde především o srdce na pravém místě, o emoční zážitky, proto si nedokáže představit, že by hudbu hrály už jen počítače.

Talent u něj kdysi objevil jeho dědeček kapelník a on zase objevil talent ve své dceři, také houslistce, na jejíž úspěchy se těší a s humorem dodává, že se jednou stane jen jedním řádkem v jejím životopisu, který dosvědčí, že i její otec hrál na housle. To, že rozvíjí druhé, na něj ostatně prozradily i výsledky testu:

Silné stránky Jaroslava Svěceného:

  • Rozvíjí potenciál druhých
  • Rád přemýšlí
  • Chápe souvislosti
  • Je konstruktivní
  • Empatický

Nahlédněte do Knihy pro život Evy Gallatové (PDF).

Chat

Ve čtvrtek 14. dubna 2016


Kdo je…

Richard Vojík
poradce

Richard Vojík


Eva Gallatová
sbormistryně

Eva GallatováBarbora Chuecos
top manažerka

Barbora Chuecos


Stopáž28 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD HD
ŽánrZábava