Každý má v sobě silné stránky, jen je objevit. V nové talk show Jana Mühlfeita najdete možná inspiraci i Vy. Připravili: J. Timková, L. Hendrych, R. Petrenko a další

Možná se vám to stalo také. Pracovali jste, snažili jste se plnit své povinnosti, nechali jste se vláčet vnějšími okolnostmi, aniž byste si uvědomovali své vlastní potřeby i to, že vám život utíká mezi prsty. Čekali jste, že se jednoho dne něco změní. Neuvědomili jste si, že ta hlavní změna ve vašem životě musí přijít zevnitř, od vás samotných. Na změnu zvenčí marně čekal náš dnešní hrdina, 47letý sklář z Hronova, Pavel Makalouš. Pro samou práci zapomněl na svůj život i na budování vztahu a založení rodiny. Jeho hostem ve studiu byl člověk, který má bohatou profesní kariéru, ale také nezapomněl žít – muzikant a producent Karel Vágner. Pavel pracoval s terapeutkou a koučkou Markétou Pešťákovou, která při práci s Pavlem objevila řadu důležitých momentů. Jedním ze zásadních bylo zjištění, že změna zvenku nikdy nepřijde a Pavel bude muset udělat zásadní rozhodnutí sám. Což je pro hodného Pavla, který myslí především na ostatní, velmi těžké. Jak moc je tento proces náročný, a co bude muset Pavel rozhodnout, uvidíte v dnešním díle pořadu Skrytý potenciál. Jan Mühlfeit dodává: Musíme si uvědomit, že na světě je jen jedno jediné, nad čím máme 100% kontrolu, a jsme to my sami. Já často v legraci říkám, že jsme generální ředitelé vlastního myšlení, i když to někdy bolí.

Pavel Makalouš sleduje sám sebe

Pavel Makalouš sleduje sám sebe

Karel VágnerHostem Pavla Makalouše je kontrabasista, baskytarista, hudební producent, skladatel, zpěvák, kapelník a otec šesti dětí Karel Vágner. Z jeho silných stránek, které mu vyšly v našem testu, vyplývá, že je ztělesněním unikátní kombinace talentů, pokrývající všechny oblasti od schopnosti realizace, ovlivňování ostatních, vztahů s ostatními až k vymýšlení nových nápadů:

  • Osobní přístup
  • Akční
  • Rád přemýšlí
  • Okouzlující
  • Organizátor

Co k silným stránkám dodává test?

Unikátní kombinace talentů pokrývající všechny oblasti od schopnosti realizace, ovlivňování ostatních, vztahů s ostatními i vymýšlení nových nápadů. Vynikající schopnost plně individualizovat své chování či styl komunikace či přístupu k potřebám druhého. Současně umí vyburcovat ostatní k činu. Díky individuálnímu přístupu to pravděpodobně umí bez negativních důsledků. Rád se potkává s novými a zajímavými lidmi. Na každém si umí najít něco zajímavého, co se může někdy později hodit. Při realizaci svých záměrů, které sám vymyslel, je výborný organizátor. S využitím všech dostupných zdrojů umí dosáhnout skvělého výsledku.

Proto Jana Mühlfeita zajímá, jak své silné stránky objevoval a uplatnil. Prý má spoustu vlastností v genech, zdědil je po rodičích, kterým je za svou výchovu vděčný. Zvláště otci, který ho učil, že musí vždy v životě držet slovo. Rád se potkává s novými a zajímavými lidmi. Na každém si umí najít něco zajímavého, co se může někdy později hodit. Současně umí vyburcovat ostatní k činu. A spoustu záležitostí v životě domlouvá jen podáním ruky, ale naprosto nesnáší, když slib nebo domluvu ten druhý nedodrží. Protože se mu mnohokrát v životě potvrdilo, že slušnost se vyplácí.

Za svou nejlepší investici považuje Karel Vágner děti, které mu vracejí pěkné pocity, vzpomínky a lásku. Za důležité považuje, aby muž měl kamarády a koníčky, zvláště sportovní.

Jakou radu má pro Pavla Makalouše, co se nalezení té pravé ženy týká? „Někdo zve baby na sbírku motýlů nebo známek, já kdybych uměl brousit sklo jako Pavel, zaujmu ji krásným sklem. To přece musí zabrat.“

Nahlédněte do Knihy života Pavla Makalouše (PDF).

Chat

Dnes se na chatu ptejte koučky a terapeutky Markéty Pešťákové, která pracovala s Pavlem Makaloušem. Posílejte rovněž otázky pro Pavla. Rád vám odpoví na vše, co při práci na sobě musel měnit a co ho nejvíce překvapilo.

Ve čtvrtek 28. ledna 2016


Kdo je…

Pavel Makalouš
sklář

Pavel MakaloušStopáž28 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD HD
ŽánrZábava