Každý má v sobě silné stránky, jen je objevit. V nové talk show Jana Mühlfeita najdete možná inspiraci i Vy. Připravili: J. Timková, L. Hendrych, R. Petrenko a další

Dnešní pokračování pořadu Skrytý potenciál přináší příběh Lenky. Lenka je maminkou dvou dětí, která na začátku naší spolupráce chtěla vyřešit vztah se svým manželem. Uvažovala o rozvodu, ale nechtěla bourat rodinu, proto se zodpovědně snažila najít cestu ke svému manželovi. Manžel jí v životě nebyl oporou a veškerá zodpovědnost za rodinu, finance byla na Lenčiných bedrech, až se dostala do stavu apatie. Nebyla schopná věci řešit, trpěla úzkostmi, cítila se vyhořelá. Nakupilo se jí příliš problémů, které neuměla řešit. V průběhu natáčení pořadu pracovala s více kouči, Renatou Angelo, Markem Dzirasou, nejvíce pak se Sergejem Magdyčanským. V její nezáviděníhodné situaci jí poradila také mediátorka Simona Divoká.

Autorka projektu Jaroslava Timková říká: „Lenka i v manželství přebírala zodpovědnost na sebe, jen aby byl manžel a všichni kolem spokojení. Sama přiznala, že chtěla udělat manžela šťastným. Dostala se tak do kolečka, které zná mnoho z nás. Tím, že převezmeme zodpovědnost za druhé, je vlastně oslabíme. V tomto případě vezmeme partnerovi mužskou sílu a ve chvíli, kdy potřebujeme oporu, už ji nedostaneme. Ale stále toužíme po muži, o kterého se můžeme opřít. Když takového najdeme, opět mu ukazujeme, jak jsme šikovné a schopné. Pokud tento kruh nerozetneme a nezměníme svoje postoje, oslabíme dalšího muže a dál budeme toužit po rytíři.“

Co Lenku za osm měsíců práce s odborníky potkalo, a jak změnila svůj život, se můžete podívat již dnes.

Ve studiu přivítáme operní zpěvačku paní Dagmar Peckovou, která nám řekne, co jí osobně pomohlo k úspěchu a jak řešila těžké situace, které ji v životě potkaly.

Lenka Jiráčková hodnotí práci s kouči

Lenka Jiráčková hodnotí práci s kouči

Dagmar PeckováOperní pěvkyně Dagmar Pecková přiznává, že její potenciál pomáhala odkrývat maminka, která si přes ni tak trochu plnila své sny, ale bez svého nasazení a ohromného chtění a vize by se Dagmar stejně tak daleko v kariéře nedostala. Ostatně to dokazují i její silné stránky, které jí v našem testu vyšly:

  • Ráda se učí
  • Zvídavá
  • Produktivní
  • Akční
  • Předvídavá

A co k jejímu profilu dodává test silných stránek?

Velká vizionářka zaměřená na budoucnost, schopná získávat a zpracovávat velké množství informací. Své záměry dokáže snadno dotáhnout do cíle a to za pomocí lidí kolem sebe, které umí pro své projekty nadchnout nebo probudit.

Měla by si dávat pozor na příliš velký tlak, kterým může na své okolí působit. Její silné stránky totiž nejsou v oblasti vztahů. Při své kombinaci talentů tak může především pomalejší lidi snadno odradit. To může vést k napětí nebo ohrožení jejích projektů. Pro kvalitní komunikaci a spolupráci by měla pracovat v tandemu se vztahově orientovaným člověkem. Dále je třeba své vize ukotvovat v realitě a ostatním lidem bez schopností vizí dávat reálný časový rámec pro splnění úkolů.

Dagmar Pecková nám prozradí své názory na to, jak řešila v životě vztahové potíže a co je podle ní nejlepší udělat, když je člověk v těžké situaci. Jana Mühlfeita ještě zajímá, zda Dagmar zapracovala na jedné své slabé stránce – tu ilustruje její věta, kterou kdysi uvedla v jednom rozhovoru: „Kdyby šlo po ulici tisíc normálních chlapů a jeden debil, já si vezmu toho debila.“ Ano, potřetí už prý si vybrala dobře, o čemž svědčí její šťastný sedmnáctiletý vztah, z toho patnáct let v manželství.

Proč jí to dřív s muži nešlo? Inu, podléhala svému „syndromu matky Terezy“, protože všem mužům kolem sebe chtěla pomáhat, zatímco muži od ní čekali především peníze a slávu a mysleli si, že ona pomoc nepotřebuje. Dagmar už dnes ví, že je důležité myslet na sebe. Přesto se s Lenkou shodují, že největší strach měly obě ženy z možné ztráty dětí a z profesionálního selhání…

Nahlédněte do Knihy života Lenky Jiráčkové (PDF).

Chat

Dnes máte možnost položit otázku na chatu Lence Jiráčkové, která pracovala s našimi odborníky nejdéle, téměř 9 měsíců. Na chatu s ní bude její první koučka Renata Angelo. Jak těžkou a bolestnou cestou si prošla Lenka?

Ve čtvrtek 4. února 2016


Kdo je…

Renata Angelo
koučka

Renata Angelo


Simona Divoká
mediátorka

Simona Divoká


Mark Dzirasa
motivační spíkr, kouč a mentor

Mark Dzirasa


Lenka Jiráčková
finanční poradkyně

Lenka JiráčkováStopáž28 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD HD
ŽánrZábava