Každý má v sobě silné stránky, jen je objevit. V nové talk show Jana Mühlfeita najdete možná inspiraci i Vy. Připravili: J. Timková, L. Hendrych, R. Petrenko a další

Náš první účinkující David Kudýn je sympatický sedmadvacetiletý mladý muž z jihočeského Husince. Na změně svého života pracoval s psychologem a koučem Bohuslavem Jägerem, cenné rady dostane od Jana Mühlfeita, ale i host pořadu, horolezec Radek Jaroš prozradí, jak se mu podařilo překonat sám sebe a pokořit všechny osmitisícovky světa.

David se účastnil televizního castingu, byl vybrán jako první účinkující našeho pořadu a vydal se na pouť k sebepoznání. Odstartoval cestu pro dalších dvanáct odvážných, kteří všichni si na začátku cesty museli říct: odkud jdeme, kam a proč chceme dělat to, co chceme dělat.

Mezi svými kolegy i přáteli je znám jako přemýšlivý a chytrý mladík, ale rovněž jako chaotik, který ne vždy své nápady a svěřené úkoly dotahuje do konce. To o něm tvrdí i starostka Husince, kde je David také zastupitelem. Proto jedním jeho přáním bylo získat v koučovacím procesu systematičnost a výdrž. Myslí si totiž, že se mu nedaří své sny a cíle plnit dost rychle. Aby jeho studia a ambice nepřišly vniveč, tajně doufá v profesní postup, který vidí v užší spolupráci se zahraniční centrálou firmy, pro niž pracuje. Doma si přeje změnit svůj nepořádek na lad, v němž se mu bude lépe dařit a připravovat se na své úkoly. Osobně nám prozradil, že má potřebu bavit lidi a zavděčit se jim. Ostatně jeho komunikativnost chválí i Davidův kamarád Josef Olah, který na něm oceňuje lehkost, se kterou si dokáže najít kamarády.

David na lidech obdivuje pevný charakter, čest a pozitivní mysl. Zpočátku se mu vůbec nechtělo novoty realizovat, často je spíše popisoval, hledal důvody, proč to tak je, a nehledal způsoby, jak co lze změnit. Nakonec však zjistil, že reálné cíle jdou naplňovat reálnými kroky, ale jen pokud chce, protože to za člověka nikdo neudělá.

Sám si stanovil hlavní úkol: vybudování silnější disciplíny a posílení sebedůvěry i vytrvalosti. Při práci s koučem velice záhy přišel na to, že když si člověk chce uklidit v hlavě, je skvělé začít úklidem kolem sebe, proto začal ve svém příbytku. Dal si také za úkol jeden zajímavý sportovní výkon, na který musí pravidelně trénovat.

Jak se cítí od té doby, co pracuje s koučem? Mimo jiné si přiznal, že jeho komunikativnost bývala často obranou před studem či strachem z lidí. Za všechny kroky, které udělal, hovoří jeden Davidův postřeh: „Teď mám dojem, že se na mě lidi spíš smějou.“

Proto mu spolu s jeho koučem přejeme: Podaří-li se mu udržet vždy srovnaný stůl, bude mít pořádek kolem sebe i v sobě a v životě se začnou dít zázraky. Pokud se mu povede, co si vytyčil, může žít svůj život s větší lehkostí, život šťastnější a spokojenější.

Bohuslav Jäger nejen o Davidu Kudýnovi

Bohuslav Jäger nejen o Davidu Kudýnovi

Nahlédněte do Knihy pro život Davida Kudýna (PDF).

Klikněte pro větší obrázekHostem Davida Kudýna je horolezec Radek Jaroš, který zdolal jako první Čech všechny osmitisícové hory světa bez použití kyslíkové bomby. Dokázal zúročit své silné stránky, protože rozumí sám sobě, šel za svým snem, kterému obětoval část svého soukromého i profesního života.

Jana Mühlfeita zajímá, čím musel svůj úspěch začít? Postavením soudržného týmu, jehož členové měli totožný sen a vyznávali stejný způsob, jak cíle dosáhnout. A jak se mu nakonec podařilo zdolat K2, kterou se tolikrát předtím pokusil pokořit, ale neuspěl?

Radek přiznává, že stejně jako David má mnohočetné zájmy a povinnosti, ke svému úspěchu horolezce musel zvládnout také dalších devatero řemesel, dělá si řidiče, PR manažera atd., byť v horách je každý sám za sebe. Avšak uznává všechny, kteří ve svém oboru dokážou vyniknout a dělají ho dobře, ať ve sportu, v kultuře nebo třeba v sociální sféře. Za důležité pokládá i to, aby si lidé nezáviděli, přáli druhým úspěch a uměli je ocenit. Za zásadní věc považuje, aby člověka život bavil a nikomu přitom neškodil.

Na závěr David Kudýn Radka pozve na výstup kopce, na který Radek Jaroš ještě nikdy nevylezl, a nabídl mu svůj doprovod…

Chat

Dnes se můžete na našem chatu ptát na všechno, co vás zajímá, moderátora pořadu Jana Mühlfeita a našeho hrdiny Davida Kudýna. Odpoví vám po odvysílání pořadu.

Ve čtvrtek 7. ledna 2016


Kdo je…

David Kudýn
manažer kvality

David Kudýn


Bohuslav Jäger
psycholog

Bohuslav Jäger


Stopáž29 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD HD
ŽánrZábava