Z olomoucké zoologické zahrady přes noc zmizí tři medvědi! Loupežné přepadení se však neobejde bez oběti na životě. Třídílná detektivní minisérie z cyklu Detektivové od Nejsvětější trojice. Hrají: K. Melíšková, M. Krobot, S. Majer, T. Voříšková, T. Dastlík, M. Finger, M. Havelka, M. Myšička, J. Štrébl, J. Kalina a další. Scénář M. Sýkora a P. Jarchovský. Kamera M. Žiaran. Režie J. Hřebejk

Detektivní minisérie v režii J. Hřebejka byla natočena podle předlohy M. Sýkory, kterou pro televizní obrazovku adaptoval scenárista P. Jarchovský. Setkáme se s detektivy Marií Výrovou (K. Melíšková), Pavlem Mrázem (S. Majer), Vojtou Kubíkem (T. Dastlík), z Olomouce přeloženou Kristýnou Horovou (T. Voříšková) a suspendovaným Viktorem Vitoušem (M. Krobot), jejichž pátrání nás zavede mezi organizátory psích zápasů a jiných nelegálních aktivit.

Detektivní tým vedený Marií Výrovou (K. Melíšková) řeší neobvyklý případ záhadného zmizení tří živých medvědů ze zoo v Olomouci a s tím související vraždy vrátného i jednoho z pracovníků zoo, který krádeži medvědů napomáhal. Stopy vedou k nelegálním obchodníkům se vzácnými zvířaty a černému trhu s produkty tradiční asijské medicíny. Pátrání, které trochu netradičně vedou Kristýna (T. Voříšková) a suspendovaný Vitouš (M. Krobot), stále víc směřuje k osobě místního bosse Bruknera (M. Havelka), majitele mrtvých psů a organizátora zápasů. Při prohledávání jeho pozemků Kristýna v bývalé stodole hledané medvědy sice našla, ale byla při tom vážně zraněna. Potvrdilo se, že oba případy – mrtví psi a uloupení medvědi – spolu souvisí, jak Kristýna předpokládala. Pokus o její vraždu tentokrát vybudí majorku Výrovou a její kolegy k nejvyššímu výkonu – pátrání po zloději medvědů a několikanásobném vrahovi dotáhnou do úspěšného finále.

Stopáž60 minut
Rok výroby 2016
 D ST AD HD
ŽánrSeriál 15+