Nikdy není pozdě dospět. Britsko-americká romantická komedie s Hughem Grantem v hlavní roli, nominovaná na Oscara (2002). Dále hrají: R. Weiszová, T. Colletteová, N. Hoult, N. Tenaová a další. Režie Chris Weitz a Paul Weitz

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Osmatřicetiletému Willovi nic nechybí. Má luxusní byt a pracovat nemusí, neboť si bohatě vystačí s tantiémami za vánoční písničku, kterou kdysi složil jeho otec. Zastává teorii, že všichni muži jsou ostrovem sami pro sebe a každý si tak může vytvořit svůj vlastní ostrovní ráj. Po čem Will rozhodně netouží, je trvalý partnerský vztah a děti, nicméně milenkám se v žádném případě nevyhýbá. Náhodou zjistí, jak je výhodné balit osamělé maminky, a tak si vymyslí dvouletého synka a začne docházet do spolku osamělých rodičů. Odtud je už jen krok k setkání s dvanáctiletým průšvihářem Marcusem a jeho svéráznou matkou Fionou. Willova ostrovní izolace dostává první trhliny a do té doby povrchní požitkář je proti své vůli vtažen do opravdového života se všemi jeho problémy.

Film Jak na věc je tradičně podařenou britskou komedií. Jedná se již o třetí filmovou adaptaci bestsellerů Nicka Hornbyho. Scénář je nabitý typickým humorem a postavy působí věrohodně. Toni Colletteová si svou roli nervově labilní matky vysloveně užívá a pro Hugha Granta platí totéž.

Originální názevAbout a Boy
Stopáž97 minut
Rok výroby 2002
 )D( ST HD
ŽánrFilm