Televizní film podle známé stejnojmenné knihy Ireny Obermannové. Hledejte novou životní oporu a lásku, když vám do toho mluví dvě milované prostořeké holčičky! (2009). Hrají: A. Geislerová, L. Šteflová, H. Tachovská, P. Liška, J. Langmajer, A. Švehlík, J. Dolanský a další. Kamera M. Čech. Režie P. Slavík

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Mladá žena, spisovatelka, se dostala do svízelné situace. Je rozvedená, musí se starat o dvě školou povinné holčičky a nemá rameno, na němž by si poplakala. Někdy se nějaký muž, tedy řekněme rovnou chlap, najde, ale bez pořádné lásky to není ono. Nedá se říci, že ambiciózní autorka, která chce za každou cenu prorazit, na situaci nenese žádnou vinu. Je tak trošku feministka svéhlavička, ale jen trochu: konec konců, taky potřebuje nakonec někoho, kdo zašroubuje žárovku. Její dcerky jsou velmi chytré a mají po mamince velkou fantazii. Svými dětskými, vážně míněnými zásahy do matčina života, komplikují situaci. A tak, jestli nakonec najde rodina tatínka, je ve hvězdách. Možná, že postačí věrný a dobrý přítel… a jednou, kdo ví.

Scénář Ireny Obermannové natočil režisér Petr Slavík. Za kamerou stál Martin Čech. Dramaturgie se ujala Helena Slavíková. Vedoucí produkce je Miloslav Rež.

Hlavní roli ztvárnila Anna Geislerová, v dalších úlohách se objeví Jiří Langmajer, Pavel Liška, Alois Švehlík, Simona Postlerová ad.

Stopáž85 minut
Rok výroby 2009
 ST
ŽánrFilm 15+