Rajónové blues

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Tragikomický hudební film o povinné vojenské službě v období konce normalizace. Příběh plný rock’ n’ rollů, zádumčivých blues, ale i pochodů a častušek (2006). Hrají: M. Juřica, J. Johánek, L. Paulovič, M. Zimová, I. Bareš, J. Plouhar, J. Vondráček a další. Scénář K. Čabrádek. Kamera D. Ployhar. Režie V. Křístek

Tragikomický hudební film z osmdesátých let minulého století vypráví o době, kdy mladí muži museli povinně plnit vojenskou službu. Dva vojíni rozdílných povah Pavel Pokorný a Tonda Hlaváček slouží u vojenské kapely v jakémsi zapadlém posádkovém městečku. Každý trochu jinak prožívá dvouleté období nuceného vybočení z normálnosti života. Jejich příběh, plný hudby, rock’n’rollů, zádumčivých blues i budovatelských pochodů a optimistických častušek, se odehrává v historické době, kdy vojna už zdaleka nebyla pouze mazácká a zupácká, jak ji známe z padesátých let třeba z komedií Tankový prapor či Černí baroni. Velitelem pluku už není omezený tupec major Terazky, ale v jádru inteligentní plukovník Galko, kdysi voják tělem i duší, který již delší dobu cítí, že nejen na vojně, ale potažmo v celé společnosti zdaleka není všechno v pořádku. Příběh, jak se kdysi říkalo, s oblíbenou vojenskou tematikou, prezentuje vojnu nikoliv s obdivem či nadšením, ani jako ztělesněné zlo, plné „zelených mozků“, ale se snahou po pravdivosti a objektivnosti. A samozřejmě s humorem a nadsázkou, která k vojenským historkám patřila a patří, i v době, kdy se povinná prezenční služba stala naštěstí minulostí.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
  • CYnik 5. 3. 2012 16:26

    Děkuju

    Děkuju za povedenou vzpomínku na tu socialistickou buzeraci, kterou tu většina z nás k…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 83 minut – Rok výroby: 2005 – ST
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.