Miloval ji celý svět – kromě jejího manžela. Britský film.
Hrají: P. McGann, B. Cox, F. Dunawayová, B. Edneyová a další. Režie Philip Saville.

Snad žádná žena moderní doby se nestala takovým fenoménem, jako britská princezna Diana, která tragicky zahynula před osmi lety (31. 8. 1997). Žádná nebyla tak pronásledována médii, o žádné nebylo napsáno tolik slov.

Jedním z nejpozoruhodnějších (a nejvýznamnějších) děl je nesporně kniha novináře a spisovatele Andrewa Mortona "Diana: Její pravdivý příběh", vydaná v Británii v roce 1992, (česky vyšla již v r. 1993), kniha, která odstartovala sérii událostí, jež vedly k Dianině rozvodu v r. 1996. Kniha, napsaná vlastně na objednávku ženy, která nevěděla, jak dál...

Andrew Morton je autorem řady věhlasných životopisů. Dianě věnoval ještě knihu "Diana: Její nový život", věnoval se i tématu, které svého času otřáslo Bílým domem, cause Moniky Lewinské ("Monica: Můj příběh") či životopisu Madonny. Pokud jde o britskou královskou rodinu, je člověkem nejpovolanějším. Léta sleduje osudy všech jejích členů, jako první např. psal v londýnských Sunday Times o rozchodu prince Andrewa a jeho ženy Sarah Fergusonové, přezdívané Fergie. "Dianin pravdivý příběh" se stal ihned po vydání bestsellerem, který se ve více než třech miliónech výtiscích prodával v 88 zemích světa. Morton je držitelem mnoha cen, mj. získal titul Autora roku a zvláštní cenu za zásluhy o žurnalistiku.

Napište nám