Slavná britská skupina představila album roku 2014! Koncertní film s řadou technických vymožeností udělal z vystoupení událost v hudebním světě

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Britští Coldplay se každé dva, tři roky pochlubí s kolekcí nových písní. Jejich šestá má český otisk. Booklet k albu je dílem výtvarnice Míly Fürstové, rodačky z Pelhřimova, v současnosti žijící ve Spojeném království.

A hudebně? Kdyby každá skladba nebyla aranžérsky tak precizní a zvukově bohatá, má projekt Ghost Stories náladou nejblíže k první desce Parachutes. Je tedy melancholická.

Všechny nitky k příčině ponoření se Coldplay „do smutku“ vedou k rozchodu zpěváka Chrise Martina s herečkou Gwyneth Paltrowovou. Zpěvákovi do hlavy nevidíme, ale možný důvod to je. Ostatně, text písně Oceans se zdát být přesvědčivým argumentem.

Vizuální podoba Ghost Stories určuje trend v této oblasti. Nejde o standardní záznam koncertu, ale o koncertní film natáčený v losangeleském studiu.

Rámcový dějový scénář, dotáčky, dokonalý technický scénář i poučení diváci atmosféře vystoupení Coldplay neubírá. Naopak jej povyšuje na mimořádnou podívanou. Už jen intro s levitujícím Chrisem Martinem vzbuzuje zvědavost. Ovšem velmi působivý je okamžik bezprostředně po konci skladby Oceans. Chris Martin se zvedne a…. kdepak, ten moment je příliš silný, aby byl prozrazen.

Originální názevColdplay - Ghost Stories
Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 T
ŽánrHudba