Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu zavítáme na setkání členů organizace Akademická YMCA, která se soustřeďuje na práci s univerzitními studenty, vzdělávání a občanskou společnost. Jejich první letošní soustředění probíhalo v prostředí Trapistického Kláštera Naší Paní nad Vltavou. Téma setkání „Poznáváme jen zčásti“ přivedlo do Poličan dlouholeté členy, nečleny i přednášející zvučných jmen. Také představíme trvalého jáhna Josefa Múčku, který letos oslaví už 21 let této služby. Dále navštívíme rodiny, kterým na Znojemsku pomáhají asistenti místní charity a na závěr se podíváme na práci restaurátora Radomíra Surmy, který má na svém kontě stovky restaurovaných vzácných obrazů, fresek i soch různých uměleckých slohů. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Akademická YMCA

Připravila: Luisa Divišová

Klikněte pro větší obrázek V úvodu magazínu zavítáme na setkání členů organizace Akademická YMCA, která se soustřeďuje na práci s univerzitními studenty, vzdělávání a občanskou společnost. Jejich první letošní soustředění probíhalo v prostředí Trapistického Kláštera Naší Paní nad Vltavou. Téma setkání „Poznáváme jen zčásti“ přivedlo do Poličan dlouholeté členy, nečleny i přednášející zvučných jmen.

Akademická YMCA

Jáhen Josef Múčka

Připravila: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázek Josefa Múčku byste pravděpodobně zastihli buď v brněnském kostele svatého Jakuba nebo přímo v katedrále na Petrově. Zatímco s katedrálou spojil své civilní povolání, u svatého Jakuba působí jako trvalý jáhen. Letos oslaví už 21 let jáhenství. A na starosti má i všechny trvalé jáhny v diecézi.

Stránky Jakubské farnosti Brno

Znojemská charita pomáhá sociálně slabým rodinám

Připravila: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Udržet pohromadě rodiny, ve kterých by jinak dětem hrozila ústavní péče, pomáhají na Znojemsku rodinní sociální asistenti. Místní charita se takto stará o necelých padesát sociálně slabých nebo vyloučených párů. S dvěma z nich natáčela Michaela Rozbrojová.

Oblastní charita Znojmo

Restaurátor Radomír Surma

Připravila: Luisa Divišová

Klikněte pro větší obrázek Na svém kontě má stovky restaurovaných vzácných obrazů, fresek i soch různých uměleckých slohů, ale věnuje se i vlastní malířské a sochařské tvorbě. Radomír Surma patří k české restaurátorské špičce a my jsme měli možnost sledovat ho při práci.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD