Dokument lehkou a nenásilnou formou vypráví o současných možnostech asistovaného seznamování nezadaných partnerů (2015). Režie V. Olmer

Naše civilizace zvýraznila význam svobodné individuální volby a emocí, ale na druhou stranu u mnoha lidí zůstává úzkost z výběru správného partnera. Ovlivňuje je hektická, uspěchaná, někdy až nemilosrdná atmosféra naší doby, společnosti, která při svém jednostranně technologickém růstu jaksi na okraj vytěsnila přirozené mezilidské vztahy a miliony lidí zakoušejí hořkost osamocení, z něhož někdy dost těžko hledají východisko.

Existují desítky seznamovacích agentur, pracujících s počítačovými technologiemi, ale i s využitím nových, originálních metod, což se, mimo jiné, v dokumentu prezentuje na osudech několika vybraných protagonistů.

 „Množí se počet osamělých, kteří velice těžko hledají své protějšky. V rámci dokumentu jsem navštívil řadu nejrůznějších seznamek a také jsem uspořádal na Kavčích horách rozsáhlý konkurs mezi těmi, kteří nechtějí házet flintu do žita, a třeba i díky našemu dokumentu využili příležitost se s někým dát dohromady. A v několika případech se to i podařilo, z čehož mám radost,“ dodává režisér Vít Olmer.

Smyslem filmu je empatickou, ale i humornou formou, v propojení s historickým kontextem, se dotknout kruciálního fenoménu doby, jímž je stále se rozšiřující – osamělost v davu. Neboť stále většinou platí (přes všechny single trendy) to, co napsal kdysi napůl s ironií, napůl se smutkem, E. M. Remarque: „Člověk bez lásky je jako mrtvola na dovolené…“

Stopáž52 minut
Rok výroby 2015
 ST AD HD
ŽánrDokument