60 Michaela Kuklová a Jitka Schneiderová v příběhu dvou přítelkyň, které milovaly jednoho muže a osudově si tím zkomplikovaly život. Dále hrají: J. Hlaváčová, J. Budař, K. Magálová, O. Vízner, A. Hašková, J. Prachař, D. Švehlík a další. Scénář L. Konečná. Kamera A. Barla. Režie J. Němcová

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Čerstvé vysokoškolačky Ruth a Magda prožívají v Liberci v nedávné totalitní době docela běžné holčičí přátelství. Obě ale milují jednoho kluka Adama. Ruth je oficiální Adamovou partnerkou, v Magdě se sváří cit k Adamovi a přátelství k Ruth. Adam získává vysněnou stáž a odjíždí do Rakouska. Ruth mu zatají, že s ním čeká dítě. Když se jí Adama nepodaří přesvědčit, aby zůstal, odmítne odjet s ním. Nedovede si představit, jak by se s dítětem protloukala neznámým světem. Za čas Ruth přemluví Magdu, aby se rozjela za Adamem a pokusila se ho přimět k návratu. Magda ale situaci zneužije. Po letech Magdina dcera Bohunka slaví patnácté narozeniny. Tento zlom mezi dětstvím a dospělostí jí má přinést mnohá poznání, zklamání ale i naděje do budoucnosti. A nejen jí, ale i její matce Ruth a nakonec i Magdě, která se vrací do rodného Liberce. Dávná historie se tak po letech uzavře.

Příběh o starých křivdách, které je třeba umět odpouštět, protože život je příliš krátký na to, abychom se utápěli v nenávisti, je napsaný moderně s citem pro paradox v dramatických zvratech. I když vypovídá o vážných životních situacích, vidí je z odstupu a s humorným odlehčením.

Sledovanost premiéry:
rating (procento ze všech diváků, kteří mají televizi) 17,7 %
share (procento z těch, kteří měli zapnutou televizi) 34,8 %
Stopáž88 minut
Rok výroby 2004
 ST
ŽánrFilm