Kauzy


Voda

7. 6. 2018

Koupila si pozemek na stavbu rodinného domu. Později se dozvěděla, že v obci je nedostatek pitné vody a stavět tu nelze. Pozemek tak dramaticky ztratil hodnotu. Jak může jeho majitelka situaci řešit?

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Makléřka

6. 6. 2018

Zaplatili zálohu na pronájem bytu. Ten nedostali, realitní kancelář přestala komunikovat a klientům ani nevrátila peníze. Police případ odložila kvůli zdravotnímu stavu realitní makléřky.

Autor reportáže: Kateřina Blechová


Nemoc II

5. 6. 2018

Trpí zvláštní nemocí - nemůže otevírat oční víčka. Nedostala ale invalidní důchod a skončila na úřadu práce. Jak se případ vyvíjel dál? Návrat k reportáži po půl roce.

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Muzikál

31. 5. 2018

Měl to být nezapomenutelný zážitek pro děti i pro rodiče. Muzikál podle slavné Disneyho pohádky Elsa a Anna – Ledová krajina. Akci ale pořadatel brzo zrušil, s vrácením peněz už tak nespěchá.

Autor reportáže: Kateřina Dušková


Mobil

29. 5. 2018

Paní Čokotová chtěla koupit nový mobilní telefon prostřednictvím e-shopu. Hledání nejnižší ceny se jí ale nevyplatilo, protože narazila na obchod, který jí telefon nedodal, ani nevrátil peníze

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Autobazar II

28. 5. 2018

Počet poškozených zákazníků autobazaru, kteří přišli o auto nebo o peníze, se vyšplhal na rovných dvacet. Případ, který vyšetřuje policie, zřejmě skončí u soudu. Návrat k reportáži.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Psi II

24. 5. 2018

Obyvatelé obce si mnohokrát stěžovali na zápach a hluk, který se šířil od jejich sousedky z chovu psů. Krajská veterinární správa skutečně zjistila, že desítky psů nežijí ve vhodných podmínkách a rozhodla se zakročit. Nás zajímalo, jak to dopadlo.

Autor reportáže: Darina Vlková


Telefon

23. 5. 2018

Při nákupu na internetu se zákazníci přesvědčili, že žádná sleva není zadarmo, a tak místo nového mobilu a ušetřené tisícovky přišli o šest tisíc. Brzy pak zjistili, že zdaleka nejsou sami, komu majitel e-shopu nedodal zboží.

Autor reportáže: Kateřina Blechová


Ventilátor

23. 5. 2018

Na internetu se dá koupit ledacos. Třeba malý ventilátor, který prý rychle vytopí místnost v bytě. Funguje toto malé přenosné topení skutečně tak, jak prodejci na svých stránkách slibují?

Autor reportáže: Jan Novotný


Lék

21. 5. 2018

Pan Štěpánek má roztroušenou sklerózu a stěží ujde sto metrů. Po užívání jednoho konkrétního léku se jeho chůze podstatně zlepšila. Zdravotní pojišťovna ale odmítá pacientovi tento lék proplácet. Jde o částku pět tisíc korun měsíčně.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Vyhledávání v archivu reportáží