Kauzy


Odlet

22. 2. 2024

Dva páry se chystaly na dovolenou na Maledivy, podle plánu ale neodletěly. Letecká společnost jim při odbavení oznámila, že je letadlo plné. Další manželský pár měl také potíže s odbavením – aerolinky po nich chtěly, aby před nástupem ukázali kreditní kartu. Jsou takové postupy letecké společnosti v pořádku?

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Elektromobil II

21. 2. 2024

Vracíme se k případu lidí, kteří si půjčili elektromobil, po projížďce ho v pořádku vrátili a přesto se nedočkali vrácení zálohy. Podnikatel tvrdil, že má podle smlouvy na vrácení sumy celých 300 dní. Vrátil tedy peníze po uplynutí této doby?

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Hluk II

20. 2. 2024

Včera jsme vysílali o nočním hluku v Jihlavě, který je podle úřadů v pořádku. Dnes se podrobněji podíváme na to, jak je to u nás s hlukovými limity a jejich nastavováním, měřením a dodržováním.

Autor reportáže: Kristýna Augustová


Hluk

19. 2. 2024

Obyvatele části Jihlavy trápí již několik let noční hluk z průmyslové zóny. Sídlí v ní několik firem, které mají na hlukové limity výjimky. A podle úřadů je dodržují. Existuje řešení, díky kterému by se místní v noci konečně v klidu vyspali?

Autor reportáže: Kristýna Augustová


Zastřelení psi

15. 2. 2024

Manželům utekli při venčení jejich dva psi. Když se jim nepovedlo je najít ani do druhého dne, obrátili se na starostku obce. Dozvěděli se, že jejich psi byli v noci zastřeleni v lese. Členové myslivecké stráže opravdu mohou za určitých podmínek v lese po psech střílet, dodrželi je ale všechny i v tomto případě?

Autor reportáže: Kristýna Augustová


Přepis

14. 2. 2024

Muž prodal svůj vůz prostřednictvím autobazaru a myslel, že tím je vše vyřízeno. Pak mu ale začaly za auto chodit pokuty. Proč autobazar nezařídil přepis tak, jak slíbil?

Autor reportáže: Kateřina Stibalová


Řemeslník II

12. 2. 2024

Vracíme se k případu řemeslníka, který zákazníkům sliboval novou fasádu, postavit plot nebo rovnou celý dům. Jenže po zahájení stavby a vybrání záloh už se u zákazníků neukázal. Změnila policie po našem natáčení názor na to, jestli jde o trestný čin?

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Vrak

8. 2. 2024

Ulomené zrcátko, vyfouklé pneumatiky a měsíce parkování na jednom místě. Kdo místním obyvatelům pomůže zbavit se nepojízdného autovraku? Už se obrátili na správu komunikací, policii i obec, ale bezvýsledně.

Autor reportáže: Jana Gerleová


Rodné číslo

7. 2. 2024

Rodné číslo je jedinečný identifikátor, který nám usnadňuje jednání s lékaři nebo úřady. Jak se tedy může stát, že mají dva lidé stejné rodné číslo?

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Voda

5. 2. 2024

Klatovský podnikatel postavil na svém pozemku obří rezervoár na vodu napájený podzemním vrtem. Následně začala mizet voda ze studní jeho sousedů.

Autor reportáže: Martin Mikule


Vyhledávání v archivu reportáží