Kauzy


Zmizelý zaměstnavatel II

6. 12. 2018

Před čtvrt rokem jsme vysílali reportáž o panu Snížkovi, kterému se ztratil zaměstnavatel. Po více než čtyřiceti letech práce najednou nevěděl, kam jít do práce, nedostával ani výplatu a musel nakonec řešit, komu podat výpověď. To se podařilo, ale nedostal zápočtový list - jeho nový zaměstnavatel byl totiž nedostižný. Jaká je situace po pěti měsících?

Autor reportáže: Eva Potužníková


Cesta

4. 12. 2018

Stavební povolení, které úřad na stavbu rodinného domu vydal, opět zrušil. Důvodem je úzká cesta, po které se prý k novým domům nedostanou hasiči. Jak je ale možné, že na sousedních pozemcích nové domy už stojí?

Autor reportáže: Lucie Kocurová


Sociální bydlení

3. 12. 2018

Spory nájemníků, kteří bydlí v obecních bytech, vyřešilo město jednoduše, výpovědí z nájmu, a to bez ohledu na to, kdo je příčinou sporu a jaký dopad na nájemníky to bude mít. Za jakých podmínek přiděluje obec sociální byty a kdy může nájem ukončit?

Autor reportáže: Kateřina Blechová


Zážitky

29. 11. 2018

Projet se luxusním autem je určitě pro mnohé zážitkem, i když si za jízdu zaplatí. Špatným zážitkem ale rozhodně je, když si zákazník za jízdu zaplatí a zážitek se nekoná. Navíc když organizátor peníze nevrací.

Autor reportáže: Kristýna Dobešová


Motor II

27. 11. 2018

Loni na podzim jsme vysílali reportáž o ojetém autě se skoro novým motorem, který měl ale ve skutečnosti najeto víc než samotné auto. Zákazník se musel s prodejcem soudit a my jsme zjišťovali, jak dopadl.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Karavan

26. 11. 2018

Za obytné auto, které si paní Netolická našla až v Německu, zaplatila prodejci pár dní po jeho prohlídce. Od koupě ale nakonec sešlo, protože vůz, který si přijela vyzvednout, nebyl ten, který si vybrala. Dnes nemá ani auto a ani své peníze. Jaká rizika na nás čekají, když nakupujeme v zahraničí?

Autor reportáže: Darina Vlková


Neexistující dluh

22. 11. 2018

Panu Magyarovi přišla jednoho dne SMS zpráva, že dluží peníze. Nevěděl sice, kdo píše, zato věděl, že nikomu nic nedluží. Ale věřitel ho opakovaně upomínal a nenechal si vysvětlit, že žádný dluh neexistuje.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Schodolez

20. 11. 2018

Manželka pana Hradeckého je po mrtvici a nemůže se pohybovat bez cizí pomoci. Používá invalidní vozík, což na schodech nejde. Její manžel proto požádal o speciální zařízení, takzvaný schodolez. A výsledek? Zamítnuto, protože paní má obě nohy.

Autor reportáže: Kateřina Blechová


Koupelny

19. 11. 2018

Letáky v poštovních stránkách nabízejí obyvatelům bytů rychlou a finančně výhodnou rekonstrukci koupelny. Pracovníci firmy pak zahájí práci, když ale dostanou peníze, zmizí a rekonstrukci nedokončí.

Autor reportáže: Kristýna Dobešová


Vodafone II

15. 11. 2018

Stovkám zákazníků mobilního operátora se přes tzv. prázdnou SIM kartu nabourali do účtu podvodníci a připravili je o peníze. Dobrá zpráva je, že pachatelé už sedí ve vězení. Změnil se ale i přístup operátora?

Autor reportáže: Josefína Šumová


Vyhledávání v archivu reportáží