Kauzy


Sousední dům

27. 10. 2021

Koupili si dům, radost jim ale kazí sousední stavba. Vedlejší dům totiž chátrá, ohrožuje okolí a žijí v něm hlodavci. Majitelka chátrající nemovitosti není k nalezení a situaci neřeší ani úřady. Může někdo pomoci?

Autor reportáže: Kristýna Augustová


Práce

25. 10. 2021

Nalákal je inzerát, který nabízel práci. Na schůzce ale firma po uchazečích požaduje vstupní poplatek 30 tisíc korun. A práce se uchazeči nakonec stejně nedočkají. Poprvé jsme o tomto problému vysílali před 9 lety. Změnil se název firem i jednatelé.

Autor reportáže: Kateřina Blechová


Vodovodní přípojka

21. 10. 2021

Řádně povolená a zkolaudovaná vodovodní přípojka se šachtou leží už desítky let na cizím pozemku a nemá přitom zřízené ani věcné břemeno. Nový majitel pozemku by se jí ale chtěl zbavit. Skončí jeho sousedi bez vody?

Autor reportáže: Andrea Máslová


Dům II

19. 10. 2021

V roce 2015 jsme vysílali reportáž o novém domě, který měl podle majitele závažné chyby. Stížnosti se ale nesetkaly s pochopením stavební firmy. Dnes se podíváme, co se dělo, když se do sporu vložil soud.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Auto z dědictví

18. 10. 2021

Muž zdědil auto, ale nemá k němu doklady a netuší, kde se vozidlo vůbec nachází. Chtěl proto zrušit jeho registraci, jenže u úřadů narazil.

Autor reportáže: Darina Vlková


Tepelná čerpadla II

12. 10. 2021

Včera jsme vysílali reportáž o tepelném čerpadle, které moc netopí, ale o to víc spotřebuje energie. Nespokojených klientů je ovšem víc, a tak má případ pokračování.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Tepelná čerpadla

11. 10. 2021

Tepelné čerpadlo slibovalo úsporný způsob topení. Po zaplacení stovek tisíc a nainstalování ale moc netopilo. Zato spotřebovalo hodně energie a zákazníkům se tím ještě prodražilo.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Odškodnění za nehodu II

6. 10. 2021

Sledujeme další vývoj v neuvěřitelném případu muže, který měl být odškodněn za vážný úraz při dopravní nehodě. Nejen, že pětimilionové odškodnění nedostal, ještě má platit statisícové náklady za soudní řízení.

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Dieta na míru

4. 10. 2021

Redukční dieta na míru za 11 tisíc korun se údajně opírá o vědeckou analýzu vzorku vlasů. Zákaznice poskytla firmě kromě vzorku vlasů i seznam potravin, které jí lékaři zakázali. Zaslaný jídelníček je přesto obsahoval a na reklamaci nikdo nereaguje.

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Odškodnění za nehodu I

30. 9. 2021

Za vážný úraz způsobený při autonehodě měl muž dostat odškodnění 5 milionů korun. Bývalý policista a advokát se nabídli, že mu se získáním peněz pomohou. Proč se tedy peníze k oběti autonehody nedostaly?

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Vyhledávání v archivu reportáží