Poradna


Nájmy

30. 4. 2019

Problémy, které souvisejí s nájemním bydlením, řeší právníci dTestu poměrně často, v uplynulém roce šlo o 2 108 případů. Co všechno bychom měli zvážit a vědět před podepsáním nájemní smlouvy? Odpovědi jsme hledali jak ve spotřebitelské poradně dTestu, tak i v realitních kancelářích.

Autor reportáže: Dáša Horká


Výhodná energie

22. 5. 2018

O tom, že nejlevnější nabídka dodávky energií nemusí být vždycky nejvýhodnější, se přesvědčila nová zákaznice po změně dodavatele. Ukázalo se totiž, že firma přišla o licenci a se zákazníky nekomunikuje. Co má ale v takovou chvíli dělat zákazník, aby nepřišel o elektřinu?

Autor reportáže: Eva Potužníková


Výpověď pojištění

3. 4. 2018

Výpověď smlouvy o povinném ručení zaslala pojišťovna majiteli auta poštou. K řidiči se ale dopis dostal se zpožděním. Co by se stalo v případě nehody? Kdo by uhradil škodu?

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Sedačka

17. 10. 2017

Na první pohled vypadal nákup sedačky přes internet jako dobré a rychlé řešení. Jenže na sedačce se objevily závady. Prodejce odmítal reklamaci vyřídit.

Autor reportáže: Josefína Šumová


Sedací souprava

21. 11. 2016

Koupila si sedací soupravu. Polovina dodané sedačky je ale výrazně zvlněná. Prodejce reklamaci odmítá. Jak má dál zákaznice postupovat?

Autor reportáže: Kateřina Dušková


Nájemník

8. 11. 2016

Přivydělat si pronájmem nemovitosti je na první pohled jednoduché a lákavé. Každý, kdo se k tomuto kroku chystá, by měl ale dobře zvážit všechna pro a proti. Poradíme, jak na to.

Autor reportáže: Kristýna Dobešová


Příjezdová cesta

11. 10. 2016

Mají chalupu na horách a jediná cesta, která k ní vede, patří sousedovi. Ten ale cestu po mnoha letech zahradil. Spor nepomohla vyřešit ani obec.

Autor reportáže: Lucie Kocourová


Kanalizace

4. 10. 2016

Jak daleko až mohou zajít sousedské spory? Nemovitost byla rozdělena na dvě poloviny a původní majitelé obou polovin se dohodli na společné kanalizaci. Současní majitelé však kanalizační přípojku nechtějí strpět, a tak ji obyvatelům druhé poloviny domu zaslepili.

Autor reportáže: Josefína Šumová


Stromy

2. 2. 2016

Tři velké lípy rostoucí na sousedním pozemku jim už léta ničí plot. Jak úřady vyřeší dilema? Povolí pokácet krásné stromy nebo budou chránit soukromý majetek?

Autor reportáže: Jan Novotný


Veřejný prostor

20. 10. 2015

Majitel udělal terénní úpravy na svém pozemku. Ten je ale v katastru veden jako veřejné prostranství, vlastník proto dostal pokutu. Co si můžeme dovolit na své parcele?

Autor reportáže: Kateřina Dušková


Vyhledávání v archivu reportáží