Poradna


Nákupy v době koronaviru

4. 5. 2020

Ve stavu nouze se změnil způsob, jakým nakupujeme, ale i to, po čem se sháníme. Žádané zboží jako roušky a dezinfekce nyní častěji nakupujeme online. Tento způsob nakupování ale má svá rizika.

Autor reportáže: Magdalena Havlíková


Pracovní úraz

29. 4. 2020

Pracovní úraz poslal pana Fendrycha na dlouhou nemocenskou. A přestože zákon jasně říká, na jaké dávky a příplatky má nárok, ani po roce nemocenské se jich zatím nedočkal.

Autor reportáže: Darina Vlková


Energie II

29. 10. 2019

V minulém díle poradny jsme se zaměřili na to, jak bezpečně a bez sankcí přejít k novému dodavateli elektřiny nebo plynu. Tentokrát jsme se podívali na možná rizika, která nás při hledání nového dodavatele mohou potkat.

Autor reportáže: Tereza Hellerová


Energie

1. 10. 2019

Vyplatí se změnit dodavatele energií? Poradíme, na co si v případě přechodu k jinému dodavateli dát pozor, a třeba jak nenaletět nepoctivému prodejci.

Autor reportáže: Tereza Hellerová


Nájmy

30. 4. 2019

Problémy, které souvisejí s nájemním bydlením, řeší právníci dTestu poměrně často, v uplynulém roce šlo o 2 108 případů. Co všechno bychom měli zvážit a vědět před podepsáním nájemní smlouvy? Odpovědi jsme hledali jak ve spotřebitelské poradně dTestu, tak i v realitních kancelářích.

Autor reportáže: Dáša Horká


Výhodná energie

22. 5. 2018

O tom, že nejlevnější nabídka dodávky energií nemusí být vždycky nejvýhodnější, se přesvědčila nová zákaznice po změně dodavatele. Ukázalo se totiž, že firma přišla o licenci a se zákazníky nekomunikuje. Co má ale v takovou chvíli dělat zákazník, aby nepřišel o elektřinu?

Autor reportáže: Eva Potužníková


Výpověď pojištění

3. 4. 2018

Výpověď smlouvy o povinném ručení zaslala pojišťovna majiteli auta poštou. K řidiči se ale dopis dostal se zpožděním. Co by se stalo v případě nehody? Kdo by uhradil škodu?

Autor reportáže: Vít Hlásenský


Sedačka

17. 10. 2017

Na první pohled vypadal nákup sedačky přes internet jako dobré a rychlé řešení. Jenže na sedačce se objevily závady. Prodejce odmítal reklamaci vyřídit.

Autor reportáže: Josefína Šumová


Sedací souprava

21. 11. 2016

Koupila si sedací soupravu. Polovina dodané sedačky je ale výrazně zvlněná. Prodejce reklamaci odmítá. Jak má dál zákaznice postupovat?

Autor reportáže: Kateřina Dušková


Nájemník

8. 11. 2016

Přivydělat si pronájmem nemovitosti je na první pohled jednoduché a lákavé. Každý, kdo se k tomuto kroku chystá, by měl ale dobře zvážit všechna pro a proti. Poradíme, jak na to.

Autor reportáže: Kristýna Dobešová


Vyhledávání v archivu reportáží