Poradna


Vrt II

3. 6. 2021

Nedávno jsme vysílali o případu rodiny, která ani po zaplacení stovek tisíc korun nemá na svém pozemku funkční vrt. Pokud chceme na svém pozemku vyvrtat studnu, musíme oslovit hned několik odborníků. Kteří to jsou, po čem se u nich pídit a na co si dávat při výběru firmy pozor, poradíme dnes.

Autor reportáže: Darina Vlková


Online bankovnictví I

12. 5. 2021

Ovládání bankovního účtu přes počítač nebo mobilní telefon je pohodlné, měli bychom ale být na pozoru před hackery. Jak poznat falešnou webovou stránku, a jak se nenechat oklamat podvodnými praktikami označovaným jako phishing a vishing?

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Jak koupit ojeté auto?

4. 5. 2021

Při nákupu auta z druhé ruky by měl zájemce věnovat pozornost technickému stavu, ale také původu vozidla. Na co všechno je třeba při koupi ojetého vozu myslet a jak si ho prověřit?

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Digitální propast

27. 4. 2021

Během posledního roku se rozevřela propast mezi těmi, kteří ovládají moderní komunikační prostředky a těmi, kdo nemají chytrý telefon nebo přístup k internetu. Ti druzí nemají často dostatek informací a narážejí na problémy třeba při registraci k očkování nebo při placení za parkování.

Autor reportáže: Magdalena Havlíková


Dluhy

20. 4. 2021

Majitel domu neměl dost peněz na splátky hypotéky a dostal se do exekuce. Přijal nabídku společnosti na pomoc ve finanční tísni. Výsledkem ale bylo, že o dům přišel a ještě na tom prodělal. Jak se dostat z dluhů a nepřijít při tom o střechu nad hlavou?

Autor reportáže: Kateřina Blechová


Výhra II

2. 3. 2021

Většina z nás někdy dostala e-mail s nabídkou výhry, dědictví nebo něčeho podobného. Když na takovou nabídku odpovíme, můžeme podobně jako muž z naší reportáže přijít o nemalou částku. Dnes poradíme, na co si dávat pozor a jak si ověřit třeba pravost bankovního účtu.

Autor reportáže: Bohunka Fraňková


Dluhopisy

9. 2. 2021

V několika reportážích jsme vysílali příběhy lidí, kteří přišli o peníze, když investovali do dluhopisů. Co jsou to ale vlastně korporátní, neboli firemní, dluhopisy a proč jsou tak rizikové? A jak nepřijít o peníze, když už se rozhodneme investovat?

Autor reportáže: Darina Vlková


Energetické štítky

27. 10. 2020

Při výběru nové pračky nebo ledničky se můžeme řídit i podle spotřeby elektrické energie nebo vody. Udávají ji tzv. energetické štítky, které ale od listopadu projdou změnou.

Autor reportáže: Tereza Hellerová


Nákupy v době koronaviru

4. 5. 2020

Ve stavu nouze se změnil způsob, jakým nakupujeme, ale i to, po čem se sháníme. Žádané zboží jako roušky a dezinfekce nyní častěji nakupujeme online. Tento způsob nakupování ale má svá rizika.

Autor reportáže: Magdalena Havlíková


Pracovní úraz

29. 4. 2020

Pracovní úraz poslal pana Fendrycha na dlouhou nemocenskou. A přestože zákon jasně říká, na jaké dávky a příplatky má nárok, ani po roce nemocenské se jich zatím nedočkal.

Autor reportáže: Darina Vlková


Vyhledávání v archivu reportáží