Vyzkoušeli jsme


Jídlo na ulici II

6. 4. 2021

Nedávno jsme porovnávali jídlo prodávané na ulici u nás a v Německu. I v druhém dílu budeme ochutnávat, ale také hodnotit celkovou nabídku a úroveň hygieny.

Autoři reportáže: Magdalena Havlíková, Alena Daňková


Kávové směsi

30. 3. 2021

Od instantních kávových směsí si slibujeme hlavně přídavek mléka a cukru. Co se v nich doopravdy skrývá a jak chutný nápoj z nich připravíme? To jsme vyzkoušeli spolu s baristou a výživovou poradkyní.

Autor reportáže: Tereza Hellerová


Zásilky

23. 3. 2021

Zásilky stejných rozměrů, ale rozdílné přepravní společnosti v Česku i Německu. Jaká jsou v obou zemích pravidla a jaká je rychlost, cena a úroveň těchto služeb?

Autoři reportáže: Alena Daňková, Kateřina Stibalová


Jídlo na ulici

9. 3. 2021

Výdejní okénka jsou vítanou možností, jak si rychle opatřit oběd nebo večeři. Porovnali jsme úroveň několika tzv. hladových oken u nás a v Německu. Budeme někde spokojeni po všech stránkách, nebo je co zlepšovat?

Autoři reportáže: Alena Daňková, Magdalena Havlíková


Veřejné toalety

25. 2. 2021

Na hygienu a čistotu na veřejných toaletách jsou v době pandemie koronaviru kladeny vyšší nároky. Jak důkladný je jejich úklid ve zdravotnických zařízeních, v nákupních centrech, na čerpacích stanicích nebo na vlakových nádražích? To jsme zjišťovali v Česku i v Německu.

Autoři reportáže: Alena Daňková, Kateřina Stibalová


Párky

23. 2. 2021

Ať už si ho vychutnáváme v rohlíku nebo s kaší, párek u nás patří mezi oblíbené uzeniny. Nakoupili a ochutnali jsme spolu s odborníky 7 výrobků. Všechny jsme také poslali na analýzu do laboratoře. Které párky byly dobré a které propadly?

Autor reportáže: Tereza Hellerová


Sendviče

16. 2. 2021

Koupíme je v supermarketu nebo na benzínce, nabízejí náplně všech možných druhů a kombinací a slibují, že nás zasytí a že si pochutnáme. Spolu s odborníky jsme ochutnali osm druhů sendvičů a zkoumali jsme, jestli se opravdu hodí jako rychlá svačina nebo oběd.

Autor reportáže: Magdalena Havlíková


Rolády

19. 1. 2021

Piškotovou roládu si můžeme upéct doma, nebo můžeme v obchodě sáhnout do regálu či chladícího pultu. Jaké mají koupené rolády složení a jaký nabízejí chuťový zážitek, to s námi vyzkoušely cukrářka a výživová poradkyně,

Autor reportáže: Magdalena Havlíková


Slevy

7. 1. 2021

Každý rád ušetří. Jsou ale slevy opravdu pro zákazníka tak výhodné, jak nám obchodníci tvrdí? Z jaké původní ceny slevu počítají? Zkoumali jsme slevy na internetu i v obchodech.

Autor reportáže: Tereza Hellerová


Srovnání cen

9. 12. 2020

Od roku 2011 se věnujeme porovnávání cen potravin a drogerie v Česku a sousedních zemích. Tentokrát se pojedeme podívat za hranice do Německa, abychom srovnali situaci v době pandemie.

Autoři reportáže: Alena Daňková, Kateřina Stibalová


Vyhledávání v archivu reportáží