Vyzkoušeli jsme


Zeleninové ochucující směsi

19. 2. 2019

Co přesně se skrývá v zeleninových směsích na ochucení polévek, omáček a mas? Umí jídlo skutečně správně dochutit, jak tvrdí výrobci, nebo jsou to výrobky, kterým bychom se měli raději vyhnout? Zjišťovali jsme to společně s redaktory časopisu dTest.

Autor reportáže: Tereza Hellerová


Lyžařská střediska

13. 2. 2019

Po čase se vracíme do lyžařských středisek, které od sebe dělí hranice a 47 kilometrů, na české straně je to Zadov, na německé pak Mitterdorf. Stejně jako před lety, i tuto zimu jsme srovnávali ceny a kvalitu služeb.

Autor reportáže: Alena Daňková


Hygiena toalet v nemocnicích

30. 1. 2019

Při loňském průzkumu hygieny toalet v nemocničních zařízeních se ukázalo, že vůči Německu a Rakousku máme co dohánět. Ve vybavenosti toalet, hlavně ale v jejich čistotě. Co se za rok změnilo?

Autor reportáže: Alena Daňková


Dětské svačinky

22. 1. 2019

Sáhnout v obchodě v chladicím boxu pro hotovou svačinku je určitě jednodušší, než ji dětem připravit doma. Jak kalorické jsou ale tyto výrobky a kolik obsahují cukru a tuku? Zjišťovali jsme to společně s redaktory časopisu dTest a odbornicí na výživu.

Autor reportáže: Tereza Hellerová


Sušené ovoce

15. 1. 2019

Kdo chce omezit po Vánocích cukry a chtěl by mlsat zdravěji, může zvolit třeba sušené ovoce. Kolik cukru ale v sušeném a proslazeném ovoci je? Spolu s redaktory časopisu dTest jsme nakoupili přes čtyřicet vzorků sušených brusinek a banánů a polovinu zařadili do ochutnávky.

Autor reportáže: Dáša Horká


Hranolky

5. 12. 2018

Je rozdíl, jestli v obchodě sáhneme po levném pytlíku hranolek, nebo je lepší si připlatit? A které jsou lepší, do trouby, nebo do fritézy? Nakoupili jsme osm vzorků a spolu s odborníky a studenty hotelové školy jsme je ochutnali.

Autor reportáže: Dáša Horká


Zdravé sušenky

28. 11. 2018

Jsou zdravě vypadající sušenky plné cereálií skutečně zdravé? Nakoupili jsme sedm vzorků, podívali se na suroviny, ze kterých jsou vyrobeny a samozřejmě jsme je i ochutnali.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Zmrazené dorty

21. 11. 2018

Jak bude vypadat zmrazený dort nebo koláč po rozmrazení? Stejně jako na obrázku na obale? A jak bude chutnat? Nakoupili jsme šest zmrazených cukrářských výrobků a spolu s odbornicí jsme je ochutnali.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Knedlíky

7. 11. 2018

Příprava domácích houskových a bramborových knedlíků zabere každému kuchaři mnohem víc času, než ohřátí hotového výrobku. Pochutnáme si ale na těchto knedlících? Nakoupili jsme patnáct vzorků a spolu s odborníky a studenty Vysoké hotelové školy v Praze jsme je ochutnali.

Autor reportáže: Dáša Horká


Hotovky

29. 10. 2018

Kdo má chuť na teplé jídlo a nechce doma vařit nebo utrácet peníze v restauraci, může zajít třeba do supermarketu a koupit si „hotovku“. Tak jsme to udělali my. Nakoupili jsme šest jídel z mezinárodní kuchyně a s kuchaři a studenty středního odborného učiliště jsme je ochutnali.

Autor reportáže: Iveta Fialová


Vyhledávání v archivu reportáží