Rada


Změna termínu dovolené

25. 10. 2018

Dotaz diváka: Měl jsem se zaměstnavatelem dohodnutý termín letní dovolené a měl jsem i zaplacený zájezd. Zaměstnavatel ale termín mé dovolené posunul a já jsem zájezd stornoval. Můžu po něm požadovat finanční náhradu?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Garáž

24. 10. 2018

Dotaz diváka: Vlastním řadovou garáž. Společná stěna se sousední garáží je v havarijním stavu. Jejího vlastníka neznáme a nedaří se nám ho dohledat. Jak máme postupovat?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Účtenka k reklamaci

22. 10. 2018

Dotaz diváka: Chtěl jsem reklamovat žárovky, ale v obchodě mi odmítli reklamaci uznat, protože jsem neměl originál účtenky. Mám jen její kopii. Platil jsem ale kartou, proto jsem si myslel, že stačí výpis z účtu.

Autor reportáže: Šárka Polanská


Vyškrtnutí věci z exekuce

17. 10. 2018

Dotaz diváka: Můj spolubydlící má dluhy a skončil v exekuci. Do našeho bytu přišel exekutor a oblepil i moje věci a zapsal je do soupisu. Jak mám dokázat, že jsou opravdu moje?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Dohledání dědiců

15. 10. 2018

Dotaz diváka: Má notář při vyřizování dědického řízení při dohledávání dědiců povinnost nahlížet i do matriky? Moji nevlastní sourozenci mě u notáře zapřeli, a notář mě v registru obyvatel zřejmě nehledal, přestože mám otce zapsaného v rodném listě i na matrice.

Autor reportáže: Pavel Říčka


Náhrada za zpožděný let

11. 10. 2018

Dotaz diváka: Po návratu z dovolené jsem kvůli zpoždění letu žádala leteckou společnost o finanční náhradu. Oznámili mi ale, že náhradu poskytují jen v případě zrušení letu. Je to pravda?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Nesouhlas s výpovědí

10. 10. 2018

Dotaz diváka: Pronajímatel mi dal výpověď z nájmu bytu, údajně kvůli hrubému porušení povinností nájemce. Já jsem ale nic neporušil. Mohu se nějak bránit?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Minimální mzda

8. 10. 2018

Dotaz diváka: Řidičům autobusů byla zvýšena minimální mzda na 18 100 korun. Zaměstnavatel nám ale její část vyplácí ve formě prémií. Může tuto částku rozdělit na dvě části?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Souhlas vlastníka bytu s pronájmem

1. 10. 2018

Dotaz diváka: Bydlím v pronajatém bytě a plánuji delší služební cestu. Chtěl bych dočasně nechat v bytě bydlet mého kamaráda. Potřebuji k tomu souhlas vlastníka bytu?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Poplatek za odvoz starého elektra

24. 9. 2018

Dotaz diváka: Může si e-shop účtovat poplatek za odvoz starého výrobku, konkrétně pračky, v případě, že si u něj objednáme zboží?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Vyhledávání v archivu reportáží