Rada


Vyloučení z dědictví

7. 6. 2018

Dotaz diváka: Zemřela mi matka. Byla podruhé vdaná, ale se svým druhým manželem kvůli fyzickému a psychickému napadání už dlouho nežila a chtěla se s ním rozvést. Bude manžel v takové situaci dědit?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Zvýšení kvalifikace

6. 6. 2018

Dotaz diváka: Zaměstnavatel mi nabídl účast na odborném školení, abych si zvýšil kvalifikaci. Za rok jsem dal výpověď a bývalý zaměstnavatel teď po mně požaduje uhrazení nákladů na toto školení. Má na to nárok?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Náhrada při pracovním úrazu

24. 5. 2018

Dotaz diváka: Utrpěl jsem pracovní úraz, už dva měsíce se léčím. Za tuto dobu jsem od zaměstnavatele nedostal vyplacenou mzdu. Mám na ni nárok?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Náhodné poškození – prodloužená záruka

17. 5. 2018

Dotaz diváka: Mám sjednanou prodlouženou záruku na telefon včetně náhodného poškození. Když se mi ale mobil rozbil, tak mi prodejce záruku neuznal. Prý se na konkrétní poškození nevztahuje. Později jsem zjistil, že se nevztahuje skoro na nic.

Autor reportáže: Petr Konečný


Pravomoci bezpečnostních agentur

16. 5. 2018

Dotaz diváka: Jaké pravomoci mají zaměstnanci bezpečnostních agentur?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Lhůta k odmítnutí dědictví

14. 5. 2018

Dotaz diváka: Zemřel mi otec. Obávám se, že měl dluhy a bojím se tedy, abych je nemusela platit. Mohu jako dědička učinit nějaké kroky k tomu, aby na mne dluhy po otci nepřešly, a pokud ano, musím tak učinit v určité lhůtě?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Zvýšení nájmu

10. 5. 2018

Dotaz diváka: Mám pronajatý byt na dobu neurčitou. Po čtyřech letech nájmu mi pronajímatel napsal, že mi chce zvýšit nájemné? Má na to právo?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Pokuta

7. 5. 2018

Dotaz divačky: Před rokem jsem se rozvedla. Teď jsem si byla na úřadu vyměnit občanský průkaz. Řekli mi, že dostanu pokutu 5 000 Kč za to, že jsem si včas nepožádala o nový. Je takový postup v pořádku?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Dluhy prodejce bytu

3. 5. 2018

Dotaz diváka: Chceme koupit byt. Rád bych věděl, jak je to s případnými dluhy prodávajícího vůči společenství vlastníků jednotek. Kdo je bude platit – prodávající, nebo kupující?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Pracovní oděvy

30. 4. 2018

Dotaz diváka: Pracuji jako pečovatelka v domově důchodců. Mám v takovém případě nárok na pracovní oděv? Nebo si ho mohu zakoupit sama a požadovat po zaměstnavateli jeho proplacení?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Vyhledávání v archivu reportáží