Rada


Sjednávání záloh ve smlouvě o dílo

21. 2. 2019

Dotaz diváka: Máme byt po mamince a plánujeme větší rekonstrukci včetně výměny oken. Musím firmě zaplatit zálohu na práci předem?

Autor reportáže: Petr Konečný


Otcovská dovolená

20. 2. 2019

Dotaz diváka: S přítelem čekáme dítě, nejsme ale manželé. Bude mít v takovém případě můj přítel nárok na otcovskou dovolenou?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Dědictví domu

14. 2. 2019

Dotaz diváka: Mám oba rodiče a dva sourozence. Otec je vážně nemocný, otázku dědictví s ním nechceme řešit, nenapsal ani závěť. Jak by se řešilo případné dědictví?

Autor reportáže: Martina Vaňková


Ojeté auto a skrytá vada

7. 2. 2019

Dotaz diváka: Koupil jsem si ojeté auto, brzy se na něm ale objevila závada. Odvezl jsem ho do servisu a při pátrání po historii vozu servis zjistil, že nemá najeto 70 tisíc kilometrů, jak uváděl prodejce, ale skoro 400 tisíc. Auto ale vracet nechci, můžu si nárokovat slevu?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Žádost o přidělení bytu

31. 1. 2019

Dotaz diváka: Už čtyři a půl roku mám podanou žádost o přidělení obecního bytu. Zjistil jsem, že některé byty blokují nájemníci, kteří v nich vůbec nebydlí a pronajímají je dalším lidem. Může to městský úřad tolerovat?

Autor reportáže: Matěj Dvořák


Dohoda o hmotné odpovědnosti

30. 1. 2019

Dotaz diváka: Můžu odmítnout podepsat dohodu o hmotné odpovědnosti, když nechci odpovídat za případnou škodu v celém rozsahu? Zaměstnavatel mi jinak hrozí výpovědí.

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Změna značení parkování

28. 1. 2019

Dotaz diváka: Jedna strana naší ulice je opatřena značkou zákaz stání. Přitom právě na této straně by se podle nás dalo parkovat lépe, než na druhé. Můžeme ovlivnit umístění dopravních značek?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Rozdělení domu na byty

24. 1. 2019

Dotaz diváka: Jsem spoluvlastníkem bytového domu s jedenácti byty. Většina spoluvlastníků souhlasí s rozdělením domu na bytové jednotky, jejich převedení do výlučného vlastnictví spoluvlastníků a vytvořením společenství vlastníků. Dva spoluvlastníci ale naše snahy neustále bojkotují. Existuje jiná možnost, než dohoda všech?

Autor reportáže: Martina Vaňková


Kurz eura v obchodech

22. 1. 2019

Dotaz diváka: Při nákupu v supermarketu jsem si u pokladny všiml, že můžu platit v eurech. Oproti bance byl ale kurz velmi nevýhodný. Může si prodejna sama stanovit svůj kurz eura?

Autor reportáže: Petr Konečný


Surfování na internetu

17. 1. 2019

Dotaz diváka: Pracuji v kanceláři u počítače a občas se podívám na internet i soukromě. Může mě za to zaměstnavatel postihnout?

Autor reportáže: Martina Vaňková


Vyhledávání v archivu reportáží