Rada


Bezplatná právní pomoc

6. 12. 2018

Dotaz diváka: Potřebuji právníka pro vedení občanskoprávního sporu, ale nemám peníze. V jakých případech má člověk nárok na bezplatnou pomoc, a na koho se mám obrátit?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Nesplacená půjčka

26. 11. 2018

Dotaz diváka: Půjčil jsem kamarádovi peníze a on se teď nemá k vracení. Je možné z něj vymoci peníze, když nemám písemnou smlouvu o půjčce, ale pouze konverzaci na sociální síti, kde dluh uznává?

Autor reportáže: Matěj Dvořák


Zúžení společného jmění manželů a dědictví

22. 11. 2018

Dotaz diváka: S manželkou vlastníme dům. Žena je dlouhodobě nemocná a naše jediná dcera o nás nejeví zájem. Jak lze zajistit, aby dcera nezdědila podíl na domě, případně aby dům zdědila, až budeme oba po smrti?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Koupě domu od dlužníka

8. 11. 2018

Dotaz diváka: Chtěl jsem koupit byt, ale dozvěděl jsem se, že vlastník je v insolvenci a má na sebe prohlášený bankrot. Může v takovém případě byt prodat sám, nebo musí kupní smlouvu místo něj uzavřít insolvenční správce?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Přístupová cesta

30. 10. 2018

Dotaz diváka: Nový majitel sousedního domu při koupi věděl, že nebude mít přístupovou cestu. Chce chodit přes náš pozemek a už proti nám podal žalobu na zřízení cesty na našem pozemku. Je možné, že mu soud bez našeho souhlasu vyhoví?


Změna termínu dovolené

25. 10. 2018

Dotaz diváka: Měl jsem se zaměstnavatelem dohodnutý termín letní dovolené a měl jsem i zaplacený zájezd. Zaměstnavatel ale termín mé dovolené posunul a já jsem zájezd stornoval. Můžu po něm požadovat finanční náhradu?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Garáž

24. 10. 2018

Dotaz diváka: Vlastním řadovou garáž. Společná stěna se sousední garáží je v havarijním stavu. Jejího vlastníka neznáme a nedaří se nám ho dohledat. Jak máme postupovat?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Účtenka k reklamaci

22. 10. 2018

Dotaz diváka: Chtěl jsem reklamovat žárovky, ale v obchodě mi odmítli reklamaci uznat, protože jsem neměl originál účtenky. Mám jen její kopii. Platil jsem ale kartou, proto jsem si myslel, že stačí výpis z účtu.

Autor reportáže: Šárka Polanská


Vyškrtnutí věci z exekuce

17. 10. 2018

Dotaz diváka: Můj spolubydlící má dluhy a skončil v exekuci. Do našeho bytu přišel exekutor a oblepil i moje věci a zapsal je do soupisu. Jak mám dokázat, že jsou opravdu moje?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Dohledání dědiců

15. 10. 2018

Dotaz diváka: Má notář při vyřizování dědického řízení při dohledávání dědiců povinnost nahlížet i do matriky? Moji nevlastní sourozenci mě u notáře zapřeli, a notář mě v registru obyvatel zřejmě nehledal, přestože mám otce zapsaného v rodném listě i na matrice.

Autor reportáže: Pavel Říčka


Vyhledávání v archivu reportáží