Rada


Dluhy přítelkyně

26. 10. 2020

Dotaz diváka: Přítelkyně má u mě trvalé bydliště. Nevlastní žádný majetek, má dluhy a je proto v exekuci. Musím za ni dluhy platit, protože spolu bydlíme?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Brýle

22. 10. 2020

Dotaz diváka: Objednala jsem si v optice brýlové čočky a donesla vlastní obruby. Zakázku jsem zaplatila, ale v určený den nebyla hotová. Prodavačka nevěděla, kde jsou moje obruby a prý se mi ozve. Může takto měnit termín dokončení objednávky?

Autor reportáže: Andrea Grivalská


Nerozbitný mobil

15. 10. 2020

Dotaz diváka: Koupila jsem si mobil, který má podle prodejce nerozbitný displej. Prý ani nepotřebuje ochranné sklo. To jsem si radši stejně koupila. Displej se přesto poškodil. Prodejce mi nechce uznat reklamaci právě kvůli poškozenému displeji. Jsou sliby z reklamy pro prodejce závazné?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Zahrada

8. 10. 2020

Dotaz diváka: Pronajali jsme si byt s částí zahrady, do které jsme investovali úsilí i peníze. Nyní majitel bez našeho vědomí vystěhoval naše věci na jinou, podstatně menší část zahrady. Jak se máme bránit?

Autor reportáže: Jan Černohorský


Výpověď z nájmu v nouzovém stavu

29. 5. 2020

Dotaz diváka: Pronajímám si byt, měl jsem smlouvu na rok, která vypršela. Majitelka ji nechce prodloužit a chce, abych se vystěhoval. Slyšel jsem ale, že v nouzovém stavu nemají majitelé bytů dávat nájemníkům výpovědi. Může mě tedy majitelka nyní vystěhovat?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Nárok na dovolenou

27. 5. 2020

Dotaz diváka: Podepsal jsem smlouvu na dobu určitou jako ostraha objektu. Můj úvazek je 35 hodin týdně. Ve firmě mi sdělili, že mám ročně nárok na dovolenou na 12,5 dne - je to dobře vypočítané? Jak se to počítá?

Autor reportáže: Jan Černohorský


Odhlášení vozidla

4. 5. 2020

Dotaz diváka: Při úklidu jsem doma našel velký technický průkaz od nákladního vozíku, který kdysi patřil mému otci. Doma ho ale nemáme. Šel jsem na úřad průkaz odevzdat, dozvěděl jsem se ale, že musím za vozík zaplatit povinné ručení. Je to možné?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Odmítnutí reklamace

27. 4. 2020

Dotaz diváka: Koupili jsme si v prodejně televizor. Než jsme si ho odvezli, předvedli nám, že je v pořádku. U zabalení jsme ale nebyli. Doma po rozbalení jsme zjistili, že je rozbitá obrazovka. Reklamaci nám ale nechtějí uznat, prý jsme si televizor rozbili sami.

Autor reportáže: Jan Černohorský


Práce z domova

22. 4. 2020

Dotaz diváka: Mohu pracovat z domova, ale zaměstnavatel trvá na tom, že mám chodit do práce. Je to v pořádku?

Autor reportáže: Daniela Kovářová


Reklamace

16. 4. 2020

Dotaz diváka: Platí i v době nouzového stavu povinnost vyřídit reklamaci do třiceti dní?

Autor reportáže: Jiří Fröhlich


Vyhledávání v archivu reportáží