Rada


Zrušení sídla společnosti

17. 4. 2019

Dotaz diváka: Pronajímal jsem ve svém domě prostory firmě, která tu měla i své sídlo. Několik měsíců po jejím odstěhování jsem ale zjistil, že v obchodním rejstříku uvádí jako své sídlo stále moji adresu. Co s tím můžu dělat?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Oprava motoru digestoře

15. 4. 2019

Dotaz diváka: Před uplynutím záruční doby se nám rozbil motor digestoře. Servis mi tvrdí, že si musím opravu, tedy vmontování nového motoru, zaplatit sama. Na nový se navíc prý záruka vztahovat nebude. Je to pravda?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Volno na promoci

11. 4. 2019

Dotaz diváka: Pracuji na plný úvazek a při práci jsem si dodělával vysokou školu. Z práce jsem sice volno na promoci dostal, ale neplacené. Je to správné?

Autor reportáže: Martina Vaňková


Dluh manžela při vypořádání majetku

9. 4. 2019

Dotaz diváka: Zemřel mi manžel. Během dědického řízení jsem zjistila, že si vzal mnoho půjček, o kterých jsem nevěděla. Peníze, které jsi půjčil, jsem nikdy doma neviděla. Věřitelé se teď přihlásili do dědického řízení. Musím takové dluhy za manžela platit?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Průtahy při stavebním řízení

8. 4. 2019

Dotaz diváka: Jak mám postupovat v případě velmi dlouhého stavebního řízení? Soused podává neustále námitky a já mám pocit, že ani úředníci nekonají. Na stavební povolení už čekám roky. Co se s tím dá dělat?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Ukončení nájmu bytu

4. 4. 2019

Dotaz diváka: Pronajímám byt nájemníkům. I když jim nájemní smlouva skončila, z bytu se stále nevystěhovali. Kolik jim můžu naúčtovat?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Termín výplaty

1. 4. 2019

Dotaz diváka: Opakovaně řeším problém s výplatním termínem od zaměstnavatele. Často ho nedodržuje a mzdu dostávám o řadu dní později. Musí zaměstnavatel stanovený výplatní termín dodržet?

Autor reportáže: Martina Vaňková


Vystěhování manžela

28. 3. 2019

Dotaz diváka: S manželem bydlíme v bytě, který je v mém výlučném vlastnictví. Děti nemáme a chceme se rozvést. Manžel se ale odmítá vystěhovat, přestože má svůj vlastní byt. Musím čekat na rozvod, nebo ho můžu nechat vystěhovat už teď?

Autor reportáže: Martina Vaňková


Věcné břemeno

27. 3. 2019

Dotaz diváka: Koupili jsme rodinný dům se zahradou. Zahradou vedou inženýrské sítě a proto je tu věcné břemeno ve prospěch sousedního domu. Soused tvrdí, že má proto právo libovolného přístupu na naši zahradu. Je to pravda?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Správa majetku

26. 3. 2019

Dotaz diváka: Otec zanechal zemědělský majetek, o který je potřeba se postarat. Dědické řízení ale ještě neskončilo, a není tak jasné, kdo bude dědit. Kdo má ale tento majetek do vypořádání spravovat?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Vyhledávání v archivu reportáží