Rada


Chráněný účet

6. 10. 2021

Dotaz diváka: Jsem v exekuci a slyšel jsem, že si můžu založit nový typ účtu, ze kterého mi exekutor nesmí strhávat peníze. Je to pravda?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Pošta do vlastních rukou

30. 9. 2021

Dotaz diváka: Bydlím v zahraničí, poštu mi vyzvedává příbuzný na základě plné moci. Dopisy do vlastních rukou mu ale na poště nechtějí vydat. Jak takovou situaci řešit?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Úschova

23. 9. 2021

Dcera prodává nemovitost a peníze od kupce chce realitní kancelář vložit k sobě do úschovy. Musí to tak podle zákona opravdu být?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Sedačka

15. 9. 2021

Dcera si objednala sedací soupravu včetně dopravy. Po rozbalení jsme zjistili, že potah a nožky jsou z jiného materiálu a na opěradle je čmáranec. Když jsme volali do prodejny, řekli nám, že si máme objednat na své náklady dopravu do prodejny a vyčkat na vyřízení reklamace. Je tento postup správný?

Autor reportáže: Jan Černohorský


Pojištění odpovědnosti

31. 5. 2021

Dotaz diváka: Uzavřela jsem nájemní smlouvu na nový byt, kam se mám brzy stěhovat. Majitel po mě chce, abych si zřídila pojištění odpovědnosti domácnosti. Opravdu to po mně může požadovat? Může mě sankcionovat, když to neudělám?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Změna tarifu

6. 5. 2021

Dotaz diváka: Podepsal jsem smlouvu s dodavatelem energie na dva roky. Po roce mi ale přišla faktura na vyšší částku. Dodavatel změnil tarif a tvrdí, že si na to v původní podepsané smlouvě vyhrazuje právo. Nikdo mě ale na změnu neupozornil a nedal mi na výběr. Mohu se bránit?

Autor reportáže: Jan Černohorský


Teplá voda

3. 5. 2021

Dotaz diváka: Bydlím v panelovém domě patřícím družstvu. Nelíbí se mi, že nám začali v domě po deváté večerní vypínat teplou vodu. Neteče až do rána a nemůžeme se tak třeba sprchovat. Můžu si na to někde stěžovat?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Moratorium

27. 4. 2021

Dotaz diváka: Čekám na vrácení peněz za zrušený let. Dozvěděl jsem se, že je na leteckou společnost vyhlášeno moratorium a dokud platí, nemáme na nic nárok. Co je to moratorium?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Platba za školku

22. 4. 2021

Dotaz diváka: Školku, kterou navštěvují obě mé děti, zavřeli kvůli rozšíření koronaviru mezi dětmi a učitelkami. Školka je zavřená už několik měsíců. Platbu za obědy nám jídelna převede na další měsíce, ale o měsíční platbě nám školka žádné informace nepodala. Musím ho platit? Mohu požádat o odpuštění nebo slevu?

Autor reportáže: Jan Černohorský


Špatný účet

21. 4. 2021

Dotaz diváka: Platil jsem nákup online a špatně jsem opsal číslo účtu z faktury. Omylem jsem tedy poslal peníze na jiný účet. Co mám teď dělat?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Vyhledávání v archivu reportáží