Pro ty, kterým Evropská unie dělá těžkou hlavu. Připravili: M. Kučera, Z. Šimůnková, A. Majstorovičová a S. Matásková

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Jestlipak je všude chleba o dvou kůrkách? Toto rčení bude tentokrát v pořadu U nás v Evropě prověřovat moderátorka Zuzana Šimůnková se svými hosty. Řeč totiž bude o pekařích a pekárnách.

Ve Velkých Pavlovicích žije Jaroslav Pešák. Provede nás pekárnou a vysvětlí, kde jsou největší problémy v jeho oboru.

Pak vás zavedeme do jedné pařížské pekárny. Ve Francii je naprosto běžné, že si i v neděli ráno koupíte čerstvou bagetu či croissant. Megalie a Loic Bretau nás navíc nechají nahlédnout i do svého soukromí.

Ve studiu Zuzana Šimůnková přivítá samozřejmě Jaroslava Pešáka a z Ministerstva zemědělství přijde odpovídat na otázky Rudolf Jánský.

Adéla Beránková žila a studovala v Belgii. Jaké zkušenosti získala a zda se ráda vracela zpátky domů, uvidíte v poslední reportáži.

Na základě zadání programového ředitelství a zkušenosti s přípravou 25dílného loňského cyklu vyvinula Redakce aktuální publicistiky pokračování U nás v Evropě v novém týdeníku. Pořad ukazuje životní a pracovní podmínky českého protagonisty (např. nezaměstnaného, řezníka, lékaře) ve srovnání s jeho protějškem v několika vybraných zemích EU. S oběma reportážemi je bezprostředně provázáno studio, ve kterém český protagonista reportáže se konfrontuje s lidmi zodpovědnými za změny v oblasti, která se ho dotýká. Pořad uzavírá pětiminutový portrét českého krajana, který se úspěšně usadil v členské zemi EU. Týdeník moderuje Zuzana Šimůnková.
Stopáž27 minut
Rok výroby 2003
 P ST