Reportáže, causy, rozhovory

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Fakta – aktuální publicistický magazín. Tým zkušených reportérů pro Vás připravuje každé pondělí investigativní reportáže z domácí politické, ekonomické a společenské sféry. Samozřejmou součástí pořadu jsou i původní reportáže z krizových oblastí celého světa. Pořad Fakta spolupracuje při hledání a zpracování témat s řadou předních českých a evropských novinářů.

Zákaz vstupu úředníků! - Markéta Fialová
Jindřichovice pod Smrkem jsou poslední vesnice u polských hranic, leží v nejzazším cípu Frýdlantského výběžku. Žije tu 635 obyvatel. Mají tu větrnou elektrárnu, kotelnu na biomasu, internet zdarma, funkční školu a knihovnu a čtrnáct dní také ojedinělou vyhlášku. Ta, zjednodušeně řečeno, zakazuje vstup státním úředníkům pod pokutou až deset tisíc korun. Místní zastupitelstvo v čele se starostou Petrem Pávkem jí chce poukázat na obrovský nárůst byrokracie především v posledních dvou letech. Recese? Ne tak úplně

Zbytečná munice - Jakub Knězů
Možná i více než 2 miliardy korun bude stát likvidace přebytečné munice české armády. V jejích skladech jsou například i letecké pumy, které je podle mezinárodních dohod zakázáno používat už od roku 1993. Přitom uskladnění tuny munice stojí ročně 4000 korun. Delaborace, tedy odborná likvidace vojenské munice, bude pro pár vyvolených firem ohromně výnosný obchod. Jaká jsou v něm pravidla a proč se vlastně tento problém 10 let neřešil?

Podivný kšeft s dluhy - Jiří Hynek
Velmi podivný obchod s pohledávkami má na svém kontě Česká konsolidační agentura. Její úředníci prodali balík pohledávek v hodnotě 40 miliard korun za třetinu této hodnoty firmě EC Group spojené s manažery, kteří dříve působili v kontroverzní firmě Motoinvest. Zásluhou EC Group pohledávky nakonec skončily v nizozemské společnosti Frenn Trading ovládané neznámým obchodníkem s oděvy žijícím v Thajsku. Pro český stát to rozhodně nebyl výhodný obchod.

Bude vám chybět publicistický pořad ČT Fakta? (zpravy.idnes.cz)
Stopáž29 minut
Rok výroby 2003
 P ST