Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Den tance

Den tance

Letošní mezinárodní den tance se kvůli koronavirovým opatřením koná on-line.

Model koncertního sálu

Model koncertního sálu

Brno má nový koncertní sál - zatím ale jen ve zmenšeném měřítku. Na výstaviště dnes dorazil speciální model budoucího sálu Janáčkova kulturního centra.

České filmy na Tchaj-wanu

České filmy na Tchaj-wanu

Trezorový snímek Ucho nebo taky westernová parodie Limonádový Joe - čtyři desítky titulů si z katalogu Národního filmového archivu vybral tchajwanský filmový festival Golden Horse.

Koncert olomoucké filharmonie

Koncert olomoucké filharmonie

Moravská filharmonie Olomouc se dnes loučí se svou jubilejní 75. koncertní sezonou. Na programu jsou díla tří českých skladatelů – včetně světové premiéry nové kompozice Zdeňka Merty.

Krátké zprávy z kultury

Krátké zprávy z kultury

Další kraje otevřou kulturní instituce, autokino v pražském Braníku, dokument Talent na ČT Art a nový singl kapely Garbage.

Detektivky od starosty

Detektivky od starosty

Bývalý starosta Jablunkova autorem detektivek. Petr Sagitarius je psal nejprve jen do šuplíku. Dva soubory kriminálních příběhů pod názvem Trujkunt vydalo Nakladatelství Argo.

Odevzdání lokomotivy

Odevzdání lokomotivy

Kulturní památka, dřevěná akumulátorová lokomotiva Ringhoffer z roku 1916 se dnes skoro po 30 letech vydala na cestu z Jaroměře.

Hybatelé rezonance

Hybatelé rezonance

Dalším koncertem dnes večer pokračuje cyklus Hybatelé rezonance, samozřejmě bez diváků a v online prostoru. Nabídne pořad dvou talentovaných klavíristek a skladatelek Kristiny Barta a Nikol Bókové.

Přehrát vše
Stopáž13 minut
Rok výroby 2021
 L ST AD HD