18 minut

29. prosinec 2019

Obsah dílu

Zámek na Loiře — Utrpení Ujgurů ve stylu manga — Moderní pohádky — Nepovedená verze tisku pro charitu — Dívka v plamenech — Filmové blahopřání Evě Pilarové — Kultura v příštím týdnu

Části dílu

00:38
Zámek na Loiře
  Ostrou satirou na současnou společnost je hra Romana Sikory Zámek na Loiře. V české premiéře ji uvádí herecký soubor Lachende Bestien v pražské Venuši ve Švehlovce.
  03:22
  Utrpení Ujgurů ve stylu manga
   Sociální sítě zaplavil japonský komiks, který vypráví o věznění etnické Ujgurky v Číně. Autorce kresleného příběhu se skrze tvorbu podařilo rozšířit mezi lidi téma, na které už dlouhou dobu poukazují organizace na obranu lidských práv.
   06:12
   Moderní pohádky
    Hostem Událostí v kultuře je Ondřej Moravec.
    10:00
    Nepovedená verze tisku pro charitu
     Kniha o architektuře rodinných domů, kterou sestavil pražský ateliér ŠTEMPL & Tesař ze svých realizací, posloužila jako materiál k výtvarnému vyžití seniorů a duševně nemocných.
     12:28
     Dívka v plamenech
      Filmové premiéry míří do kin i během svátků. Na česká plátna tak právě dorazil třeba oceňovaný francouzský snímek Portrét dívky v plamenech.
      14:05
      Filmové blahopřání Evě Pilarové
       Šedesát let na scéně a taky kulaté - 80. narozeniny. Letošní jubilea Evy Pilarové. I jako blahopřání vznikl snímek věnovaný její tvorbě.
       16:26
       Kultura v příštím týdnu
        Přehrát celé video
        Stopáž18 minut
        Další díl
        30. prosinec 2019

        Přehled dílů

         

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám