Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Forman v Cannes

Forman v Cannes

Filmový festival v Cannes vzdal poctu režisérovi Miloši Formanovi. Ve světové premiéře uvedl nový dokument Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny. Snímek s názvem Forman versus Forman vznikl v koprodukci České televize a kulturního kanálu Arte.

Forman vs. Forman

Forman vs. Forman

Rozhovor s Helenou Třeštíkovou a Jakubem Hejnou.

Lásky jedné plavovlásky

Lásky jedné plavovlásky

Festival na Azurovém pobřeží uvedl v prestižní sekci věnované filmové klasice digitálně vyčištěné Formanovy Lásky jedné plavovlásky. Snímek poprvé uváděný v roce 1965 do Cannes doprovodil i ředitel Národní filmového archivu Michal Bregant.

Výsledky Eurovize

Výsledky Eurovize

Finálovým večerem na kterém vystoupila i americká zpěvačka Madonna vyvrcholila v Tel Avivu hudební soutěž Eurovize. Vítězem se stal nizozemský zpěvák Duncan Laurence.

Umístění Lake Malawi

Umístění Lake Malawi

Rozhovor s Albertem Černým

Berlin Praha Barter

Berlin Praha Barter

Jedenáct současných umělců, které spojuje Berlín a jeho ulice. Pražská Trafo gallery navázala spolupráci s podobně laděnou berlínskou galerií Urban Spree. Minulý měsíc do německé metropole vyslala několik českých výtvarníků a teď na oplátku vystavuje ty berlínské.

Krátké zprávy

Krátké zprávy

Požár nezávislého kulturního prostoru Žilina Záriečie, dokument Univerzity a svoboda v kinech a kytarový festival v Mikulově.

Shooting Up

Shooting Up

Představení Shooting Up přibližuje vnitřní svět vojáků působících na zahraničních misí. Po sérii silných ženských postav se tak Divadlo MeetFactory pouští do míst, kde dominují muži.

Kultura v příštím týdnu

Kultura v příštím týdnu

Na které kulturní akce se těšit v následujícím týdnu.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2019
 L ST AD HD