Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Rezignace Antonína Staňka

Rezignace Antonína Staňka

Ministr kultury Antonín Staněk ke konci května rezignuje na svou funkci. Staněk se v posledních týdnech ocitl pod tlakem kvůli odvolání ředitelů Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala Soukupa.

Reakce na rezignaci

Reakce na rezignaci

Odvolání ministra kultury ocenili ti, které Antonín Staněk sám zbavil funkce - bývalí ředitelé Muzea umění Olomouc Michal Soukup a taky Národní galerie Jiří Fajt.

Pohřeb Václava Postráneckého

Pohřeb Václava Postráneckého

S dlouholetým členem činohry Národního divadla se na první scéně naposledy rozloučili herečtí kolegové, rodina a přátelé. Václav Postránecký zemřel minulý týden po těžké nemoci ve věku pětasedmdesáti let.

Vzpomínka Roberta Wilsona

Vzpomínka Roberta Wilsona

Na Václava Postráneckého vzpomínal taky světově uznávaný režisér Robert Wilson, který pro Národní divadlo připravil inscenace 1914 nebo Věc Makropulos. Na svém twitterovém účtu mu věnoval osobní vzpomínku.

Role Václava Postráneckého

Role Václava Postráneckého

Sto šedesát rolí si zahrál Václav Postránecký před kamerou. Generál v Černých baronech, Kerholec v Cirkusu Humberto, seriálový Přemek z televizního cyklu Byl jednou jeden dům a také Napoleon v Generálce Jeho Veličenstva. Tou nejznámější je ale jeden z trojice otců v komedii S tebou mě baví svět.

ZUŠ Open

ZUŠ Open

Rozhovor s Milanem Caisem.

Lake Malawi postoupili

Lake Malawi postoupili

Češi se ani letos v Eurovizi neztratili. Skupina Alberta Černého Lake Malawi uspěla v semifinále hudební soutěže a postoupila do sobotního finále. V Tel Avivu bude mít ale ještě dalších 26 soupeřů.

Krátké zprávy

Krátké zprávy

Martin Daněk vítězem Pražského jara v hře na hoboj. Kupka sena Claudea Moneta vydražena za 2,5 miliardy korun. Dabing Street má tři šance na Zlatou nymfu.

Vladivojna v USA

Vladivojna v USA

Česká skladatelka a zpěvačka Vladivojna La Chia poprvé hraje ve Spojených státech. Autorka deseti alb představuje především svoji poslední tvorbu se skupinou 4Trio.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2019
 L ST AD HD