Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Hana Podolská v UMPRUM

Hana Podolská v UMPRUM

Její modely nosily za první republiky snad všechny ženy - včetně manželek prezidentů a známých hereček. Hana Podolská vybudovala na začátku 20. století jeden z nejslavnějších tuzemských modních salónů.

Prague Fashion Week

Prague Fashion Week

Živý vstup redaktorky Karolíny Kočí.

Designblok: módní kolekce Nadotek

Designblok: módní kolekce Nadotek

Spojila je charitativní práce pro lidi s nemocí motýlích křídel. Módní návrhářku Liběnu Rochovou a výtvarníka Lukáše Musu Musila jsme zachytili v období intenzivních příprav limitované módní kolekce Nadotek.

Vrátí se Filova díla na zámek?!

Vrátí se Filova díla na zámek?!

Ústecký kraj si chtěl od majitelky zámku v Peruci na Lounsku převzít pamětní síň Emila Fily. Dominika Matušová ale na jednání nedorazila. Výstavní síň s odkazem slavného kubistického malíře provozovala před rekonstrukcí zámku Galerie Benedikta Rajta.

Záchrana kostela v Šitboři

Záchrana kostela v Šitboři

Patří k nejstarším kulturním památkám v Plzeňském kraji. I přesto komunisté plánovali jeho demolici a naděje na záchranu byla mizivá ještě před dvěma lety. Gotický kostel sv. Mikuláše v Šitboři na Domažlicku se ale podařilo zachránit.

Nové album rappera Eminema

Nové album rappera Eminema

Americký rapper Eminem vydal zcela bez ohlášení a propagace nové album Kamikadze. Dodal, že se tentokrát snažil celý projekt příliš nepromýšlet. I tak ale deska okamžitě dosáhla na první místa na streamovacích službách mnoha zemí.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2018
 L ST AD HD